Toronto – Buffalo 7-4

Matt Stajan #14 bojuje o puk s Alešem Kotalíkem #12 během přípravného zápasu v Air Canada Centre, 22. září 2008 v Torontu, Ontario.

Hvězdou prvního přípravného zápasu byl bezesporu Dominic Moore. Dvěmi brankami se totiž asi největší mírou zasloužil o vítězství Maple Leafs nad Buffalem 7-4. Navíc ukázal svou rychlost, rozdal pár hitů a zblokoval několik střel.
Po zápase ho chválil také Ron Wilson, který si v pondělí večer prožil svou premiéru na lavičce Maple Leafs. „Ten, kdo udělal na všechny dnes večer očividný dojem byl Dom Moore,“ řekl po zápase,“ řekl po zápase nový trenér Maple Leafs. „Nikdy jsem ho neviděl hrát tak moc..Byl jsem ohromen jeho rychlostí, jeho konkurenceschopností. Vstřelil dva krásné góly, bral puk do branky a odvedl velkou práci v oslabení.“

Ostatní branky za Maple Leafs přidali postupně Carlo Colaiacovo, Boyd Devereaux, Robbie Earl, Matt Stajan a do prázdné branky Jiří Tlustý.

Curtis Joseph #31 zasahuje proti Drew Staffordovi #21 během přípravného zápasu v Air Canada Centre, 22. září 2008 v Torontu, Ontario.

Do branky se v první třetině postavil Curtis Joseph a diváci si v hale před začátkem zápasu připomenuli staré časy skandováním Cujo, Cujo. „V hale bylo hodně energie,“ pochvaloval si atmosféru brankář Toronta.
Curtis Joseph si v první třetině z pěti střel připsal čtyři úspěšné zákroky, pustil pouze střelu Marka Zagrapana v první minutě zápasu při přesilové hře.
Od druhé třetiny chytal Justin Pogge a připsal si z 24 střel 21 zákroků.

V první třetině byli diváci ve vyprodané Air Canada Centre svědky také dvou rvaček. Nejprve ukázal své umění Ryan Hollweg v souboji s Andrew Petersem a potom Ben Ondrus s Patrickem Kaletou.

V utkání se také velmi dobrým výkonem předvedl 18-ti letý Luke Schenn, kterého Toronto draftovalo v letošním roce jako celkově pátou volbu draftu. Proti Sabres odehrál téměř 20 minut, připsal si dvě střely a +2 body v hodnocení plus/mínus. „Byla skvělá zábava, je to děsivé hrát před dvaceti tisíci divákama.“

Další přípravný zápas hrají Maple Leafs ve středu večer v Pittsburghu.