Pittsburgh – Toronto 3-2

Justin Pogge inkasoval vlastní branku odrazem puku od brusle obránce Josefa Boumediennea během přípravného zápasu Maple Leafs v Pittsburghu, 24. září 2008

Ve druhém přípravném zápase před novou sezónou NHL nestačili Maple Leafs na Pittsburgh Penguins, když na jeho ledě ve středu prohráli 2-3.

Toronto prohrávalo již po necelých osmi minutách hry 0-2, když Penguins využili dvě přesilové hry. Nejprve se trefil Petr Sýkora a po něm Ruslan Fedotěnko. Obě branky přitom padly po nešťastných odrazech od bruslí hráčů Maple Leafs bránících před Justinem Poggem. Pogge tentokrát odchytal celý zápas a nevedl si špatně, z jednadvaceti střel si připsal 18 úspěšných zásahů.
Hned na začátku druhé třetiny přidal třetí branku Pittsburghu Evgeni Malkin, který využil zaváhání Stralmana v obranném pásmu. Maple Leafs hráli v tu chvíli přesilovou hru.

Až na konci třetí třetiny se konečně dočkali branky také hráči Toronta. V padesáté šesté minutě při přesilové hře překonal výborně chytajícího Sabourina Alexei Ponikarovsky a 11 vteřin před koncem třetí třetiny snížil na rozdíl jedné branky Mikhail Grabovski.