Toronto – Pittsburgh 4-5

Sidney Crosby překonává Vesu Toskalu v brance Toronta během přípravného zápasu v Air Canada Centre, 24. září 2008

Po středeční prohře 2-3 v Pittsburghu podlehli Maple Leafs stejnému soupeři také v pátek v Air Canada Centre, tentokrát 4-5. Ovšem narozdíl od předešlého zápasu podali hráči Toronta mnohem lepší výkon, přesto to nakonec k vítězství nevedlo.
Již svou třetí branku v přípravných zápasech vstřelil Dominic Moore, druhou branku ve druhém zápase po sobě vstřelil Alexei Ponikarovsky.
První branky v dresu Toronta se ve svém třetím zápase dočkal Luke Schenn.
Jako poslední z hráčů Toronta se prosadil Tomáš Kaberle, také on vstřelil svou první branku v přípravných zápasech. Stalo se tak na konci 48. minuty a Maple Leafs v tu chvíli vedli 4-3.

Jenže v 57. minutě vyrovnal Kris Letang a 1:35 před třetí sirénou otočil stav zápasu Matt Cooke.
Sidney Crosby, který ve středu v prvním zápase proti Torontu nehrál, vyrovnával svou brankou na začátku třetí třetiny na 3-3 a byl vyhlášený první hvězdou zápasu.

První zápas v nové sezóně odchytal Vesa Toskala a z 25 střel pustil 5 branek, což rozhodně není příliš dobrá bilance. Doufejme, že se Vesa dostane minimálně do loňské formy a bude pro Toronto oporou.