Buffalo – Toronto 3-2 PP

Justin Pogge zasahuje proti střele Thomase Vaneka v přípravném zápase Toronta proti Buffalu, 27. září 2008

V dalším přípravném zápase podlehli Maple Leafs Buffalu na jeho ledě 2-3 po prodloužení. Toronto opět neudrželo vedení ve třetí třetině, tentokrát 2-0.
V minulém zápase proti Pittsburghu inkasovali hráči Toronta branky v 57. a v 59. minutě.

Tentokrát snižoval Derek Roy v čase 57:39 na 1-2 a pět vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnal na 2-2 Paul Gaustad. Obrat v utkání dokonal po minutě a třech vteřinách prodloužení Aleš Kotalík.

Za Toronto stříleli branky pouze obránci, nejprve Ian White a pak Pavel Kubina.
Všechny branky v zápase padly ve třetí třetině. Do té doby byly oba brankáři bezchybní. Do branky Maple Leafs nastoupil po jednozápasové pauze opět Justin Pogge, který tak zatím dostává v přípravných zápasech nejvíc prostoru ze všech brankářů Toronta. Proti Buffalu si připsal 29 zásahů z 32 střel.

Ron Wilson do tohoto zápasu opět o něco pozměnil sestavu. Nehrál například Luke Schenn, který nastoupil ve všech třech předchozích zápasech, nehrál ani Tomáš Kaberle, Nik Antropov, Niklas Hagman, Dominic Moore a další. Naopak po dvou zápasech nastoupil Mark Bell, nastoupil také Jirka Tlustý, do obrany naskočil Jonas Frogren.

V tomto období jsou změny samozřejmě velmi časté, protože optimální sestava se teprve hledá. Navíc trenéři Maple Leafs budují téměř nové mužstvo. Dají se tedy čekat různé útočné řady a obranné dvojice v každém zápase.

Maple Leafs čeká ještě pět přípravných zápasů. Ten nejbližší už v noci z pondělí na úterý doma proti St. Louis Blues.