Toronto – St.Louis 4-3 PN

Po třech porážkách, v přípravných zápasech za sebou, Toronto konečně vyhrálo. Maple Leafs porazili v prvním ze dvou zápasů, doma-venku, St. Louis Blues 4-3 po samostatných nájezdech.

Vesa Toskala likviduje samostatný nájezd Bradu Boyesovy během přípravného zápasu v Torontu, 29. září 2008

V brance Toronta nastoupil podle předpokladů Vesa Toskala a předvedl mnohem lepší výkon než v předchozím zápase proti Pittsburghu Penguins. Z jednatřiceti střel si brankář Toronta připsal 28 úspěšných zásahů.

Maple Leafs prohrávali po první třetině 0-1. V polovině zápasu vyrovnal na 1-1 svou první brankou v zápase Niklas Hagman. Na začátku třetí třetiny Toronto opět prohrávalo, ale nejprve Alex Steen, a po něm Niklas Hagman svou druhou brankou, otočili stav zápasu na 3-2. Ovšem St. Louis minutu a čtyři vteřiny po brance Hagmana vyrovnalo na 3-3.

20 vteřin před koncem třetí třetiny měl šanci ještě Jirka Tlustý, ale na nerozhodném stavu se již ani v prodloužení nic nezměnilo. Zápas tak dospěl k samostatným nájezdům.

V těch překonal Toskalu pouze Andy McDonald, střelec vyrovnávací branky na 3-3. Za Maple Leafs uspěli Pavel Kubina a hlavně Luke Schenn, jehož krásná branka byla nakonec rozhodující.

Luke Schenn se raduje po úspěšném samostatném nájezdu během přípravného zápasu v Torontu, 29. září 2008

Odvetu hrají Maple Leafs ve středu 1. října v St. Louis.