St.Louis – Toronto 7-3

Jirka Tlustý bojuje o puk s Ericem Brewerem (vlevo) a brankářem St. Louis (vpravo) Chrisem Masonem během přípravého zápasu Maple Leafs v St. Louis, 1. října 2008

Středeční zápas na ledě St. Louis Blues se Torontu vůbec nepovedl.

Z prvních dvou střel inkasovalo Toronto dvě branky. Už v 11. vteřině se trefil Yan Stastny. Ve třetí minutě přidal druhou branku Brad Boyes.
Další dvě branky přidali hráči St. Louis v průběhu dvanácté minuty a bylo to 4-0 z pohledu domácích. Obě branky přitom padli v oslabení St. Louis.
V polovině třinácté minuty sice snížil Mikhail Grabovski, ale to bylo na dlouhou dobu ze strany Maple Leafs všechno. O minutu a šest vteřin později uzavřel skóre první třetiny Andy McDonald na 5-1.

Ve 22. minutě zvýšil na 6-1 Lee Stempniak a vyhnal Curtise Josepha z branky. V poslední minutě druhé třetiny mírně zkorigoval výsledek Anton Stralman na 2-6.

Ještě jednu branku v zápase přidali Maple Leafs. V 52. minutě se trefil Niklas Hagman. Ovšem poslední slovo v zápase měli domácí. Třicet vteřin před koncem zápasu zvýšil na konečných 7-3 pro St. Louis David Perron.

V brance Toronta nastoupil Curtis Joseph ale po dvaadvaceti minutách hry byl střídán Justinem Poggem. Cujo si připsal pouze 6 zásahů ze 12 střel. Justin Pogge si vedl o mnoho lépe a 14 střel pustil za svá záda pouze 1.