Toronto – Boston 2-3

Zklamaní hráči Maple Leafs po porážce s Bostonem na domácím ledě, 17. listopadu 2008

Maple Leafs na Boston nestačili

Necelých 24 hodin po návratu týmu ze západní Kanady nastoupili hráči Toronta na domácím ledě proti Bostonu Bruins a podlehli mu 2-3.

Medvědi se dostali v polovině první třetiny po laciných brankách Phila Kessela a Matta Hunwicka do dvou brankového vedení. Dvě minuty před koncem první třetiny zmírnil vedení Bostonu přesnou střelou z ostrého úhlu Jason Blake.

Maple Leafs potopili nevyužité přesilovky

Ve druhé třetině se hráči Maple Leafs snažili o vyrovnání, ke kterému měli několik velmi dobrých příležitostí během třech přesilových her v řadě (21 vteřin dokonce 5 na 3). Tima Thomase v brance Bruins se jim ale překonat nepodařilo a tak přišel trest v podobě branky Michaela Rydera na 3-1 pro Boston. Ryder obral ve středním pásmu o puk Pavla Kubinu a krásnou stahovačkou překonal Toskalu v brance Toronta.

Těsně před polovinou třetí třetiny přeci jenom snížil Mikhail Grabovski, který si za vlastní brankou vyměnil puk s Antonem Stralmanem, ve středním pásmu přihrál do jízdy Niklasu Hagmanovi, ten se krásnou individuální akcí uvolnil, byl ale faulován takže nemohl sám zakončit. Puk se ale dostal k volnému Grabovskimu, který ho doklepl do prázdné branky Bostonu. Pro Grabovskiho to byla již devátá trefa v sezóně.

Necelý osm a půl minuty před koncem třetí třetiny měl obrovskou příležitost vyrovat Dominic Moore, ale trefil pouze tyčku.

V poslední minutě zkoušeli ještě Maple Leafs hru bez brankáře, vyrovnat se jim už ale nepodařilo.

Ve zkratce:
Ian White bodoval v sedmi z osmi zápasů ve kterých letos nastoupil…v 15-ti zápasech v řadě Maple Leafs přestříleli svého soupeře…naposledy měli NY Rangers 17. října 2008 více střel než Maple Leafs