Toronto – Chicago 4-5 PP

Luke Schenn a Pavel Kubina bojují o puk s Troy Brouwer z Chicaga Blackhawks ve třetí třetině zápasu Maple Leafs proti Chicagu na domácím ledě, 22. listopadu 2008

Blackhawks překazili Večer Wendela Clarka

Maple Leafs vedli v polovině zápasu o tři branky a po dvou třetinách 4-2. Přesto nakonec prohráli v prodloužení 4-5.
Blackhawks tak překazili Večer Wendala Clarka. Maple Leafs totiiž před zápasem vyvěsili vlajku s číslem 17 pod strop Air Canada Centre.

Toronto se ujalo vedení v zápase brankou Pavla Kubiny na konci první třetiny. Na začátku druhé třetiny, v polovině čtvrté minuty, přidal druhou branku Leafs Matt Stajan v přesilové hře, pro kterého to byl 19. bod v jeho 19. zápase v letošní sezóně.
A když se v polovině desáté minuty druhé třetiny trefil Dominic Moore, vypadalo to pro Leafs velmi nadějně.

Pak se ovšem trefil dvakrát během 2:20 Patrick Sharp a snížil vedení Maple Leafs na jednu branku, 3-2.

Ještě do konce druhé třetiny sice přidal čtvrtou branku Maple Leafs Alexei Ponikarovsky, to ale bylo ze strany Toronta vše.

Už po 58 vteřinách třetí třetiny se trefil Patrick Kane a když Ben Eager v polovině 53. minuty překonal Vesu Toskalu v brance Toronto počtvrté, bylo vyrovnáno. Chicago ve třetí třetině Maple Leafs jasně přehráli. Svědčí o tom nejenom poměr střel ve třetí části, 15-9 ve prospěch Blackhawks, ale také slova Matta Stajana.

„Třetí třetinu bychom rozhodně radši vrátili zpět. Co na na to říct? Sláva jim, celou třetinu nás přehrávali. Myslím, že to není tajemství.“

V základní hrací době už žádný tým další branku nepřidal a tak přišlo na řadu prodloužení.

To ale rozhodl už po 49 vteřinách svou třetí brankou v sezóně Dave Bolland a Chicago si tak odváží z Toronta vítězství 5-4.

Ve zkratce:
Maple Leafs nevyužili v zápase 55 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3…v sezóně z 15-ti příležitostí ani jednu nevyužili…John Mitchell se po pěti zápasech vrátil do sestavy Toronta po zranění ramene…celkem v 17-ti zápasech v řadě za sebou si připsali hráči Maple Leafs více střel než soupeři