Kaberle a Van Ryn jsou zpět

Tomáš Kaberle ve svém prvním zápase po uzdravení zlomené ruky, 28. února 2008

Dva obránci jsou zpět v sestavě

Tomáš Kaberle a Mike Van Ryn se v zápase na ledě Ottawy Senators vrátili do sestavy Maple Leafs.

Tomáš Kaberle byl mimo hru od 29. ledna kvůli zlomené ruce, které si zlomil zblokováním střely v zápase na ledě Colorada Avalanche.

Proti Ottawě odehrál ve dvojici s Pavlem Kubinou 20:25 a připsal si jednou asistenci u první branky zápasu, kterou vstřelil Jamal Mayers. V hodnocení +/- si připsal -1 bod.

„Stále to chvilkama bolí, ale je to mírná bolest. Nemám problém manipulovat s pukem, cítím se dobře abych mohl hrát,“ řekl před zápasem Kaby.

Mike Van Ryn odehrál v letošní sezóně pouze 23 zápasů. Na začátku sezóny totiž utrpěl otřes mozku a od 8. listopadu vynechal více než měsíc. Po návratu odehrál pouze tři zápasy a opět si musel více než měsíc odpočinout.

Posledních 8 zápasů Toronta vynechal kvůli zranění kolene.

Včera proti Ottawě odehrál Van Ryn ve dvojici s Ianem Whitem 22:04 a také si připsal jeden záporný bod v hodnocení +/-. Na konci druhé třetiny navíc odkulhal po zblokování jedné ze střel hráčů Senators. Zápas ale nakonec dohrál.

„Je to sezóna nahoru dolů. Snažím se z každé situace ponaučit. Myslím, že několik zápasů co jsem hrál, jsem odehrál docela dobře.“

Proti Senators nastoupil také Mitchell

Proti Ottawě nastoupil překvapivě také John Mitchell, který vynechal poslední zápas Maple Leafs na ledě NY Islanders.

Mitchell nastoupil v útoku s Bradem Mayem a s Jamalem Mayersem u jehož branky v první třetině si navíc připsal také asistenci.

Mitchell nedohrál 25. února domácí zápas s New York Rangers.