Toronto mělo třikrát více střel než Islanders, ale prohrálo v prodloužení

Josh Bailey rozhodl o výhře NY Islanders v poměru 4-3 na ledě Toronta brankou v prodloužení po drtivé převaze hráčů Toronta, 23. listopadu 2009
Toronto přestřílelo New York Islanders v poměru 61-21, přesto odcházeli hráči Maple Leafs po zápase poraženi. Islanders totiž vyhráli brankou Joshe Baileyho v poslední minutě prodloužení na ledě ACC 4-3.
Islanders mohou děkovat svému brankáři Dwaynu Rolosonovi, který si připsal 58 úspěšných zákroků a především díky němu získali dva body. Roloson si v zápase připsal několik parádních zákroků, možná nejtěžší přišel za stavu 3-3, když ho z těsné blízkosti trefil Mikhail Grabovski do ramene.
“Nepamatuju si zápas jako tento,” řekl po zápase Phil Kessel, který si připsal celkem 12 střel na branku Islanders. “Nevím co říct po něčem takovém.”
Domácí prohrávali již 0-3, po tom co se během 3:13 ve druhé třetině trefili postupně Jeff Tambellini, Matt Moulson a ve vlastním oslabením Sean Bergenheim.
Několik vteřin po třetí brance se nechal Vesa Toskala vystřídat v brance Leafs Jonasem Gustavssonem. Podle Toskalových slov byly důvodem střídání lehce natažená třísla.
V 16. minutě druhé třetiny snížil na 1-3 po krásné kombinaci s Mattem Stajanem Phil Kessel, který doklepával puk do téměř prázdné branky. Pro Kessela to byla 6 branka v 10. zápase v dresu Maple Leafs.
Ve třetí třetině rozpoutali Leafs peklo v obraném pásmu Islanders. Poměr střel ve třetím dějství byl 24 ku 4. Již na začátku třetí minuty zametl puk za Rolosonova záda Wayne Primeau po skvělé práci Lee Stempniak u hrazení.
V 10. minutě se postaral o vyrovnání na 3-3 krásnou akcí Niklas Hagman, který si nabruslil po levém křídle do útočného pásma, přes obránce Freddyho Meyera se natlačil před Rolosona a zasunul puk za jeho záda.
Pět minut před koncem třetí třetiny se ve své jediné vážnější akci ocitl John Tavares, který se dostal do samostatného úniky po levém křídle, ale Gustavsson předvedl výtečný zákrok betonem.
Tavares poutal již před zápasem velkou pozornost, protože jako rodák z nedaleké Mississaugy odehrál svůj první zápas v téměř rodném městě a proti svým idolům z dětství.
Před očima téměř stovky svých kamarádů, rodiny a známých odehrál necelých 18 minut a připsal si pouze jednu střelu. Po zapáse se ale mohl spokojeně usmívat.
“Cítil jsem se dobře.Chtěl jsem hrál dobrý hokej ve městě, kde jsem vyrostl. Dnes večer to byla zábava s dobrým koncem pro nás,” řekla jednička loňského draftu po zápase.
Leafs pokračovali v tlaku i ve zbytku třetí třetiny a téměř po celé prodloužení. Bohužel ale vstřelit čtvrtou branku se jim již nepodařilo.
Naopak v poslední minutě prodloužení po zmatcích v obrané třetině Leafs rozhodl svou šestou brankou v letošní sezoně Josh Bailey, rodák také z nedalekého Bowmanville.
“Je to neuvěřitelné. Musíme bojovat a pokračovat v práci. Máme tady dobrý tým, jsme lepší než ukazují naše výsledky,” dodal po utkání Phil Kessel.
Ve zkratce: zápas nedohrál John Mitchell, který si v první třetině poranil koleno a bude patrně nějakou dobu mimo hru…stále se spekuluje o možných výměnách, na utkání s Islanders se bylo podívat několik skautů z 19 týmů NHL.
















Přidej k článku svůj názor!