Leafs-Kings dnes v noci

Maple Leafs se dnes v noci vrací po pěti zápasech venku zpět do své domácí haly, kde nastoupí proti Anžemu Kopitarovi a jeho Los Angles Kings.

Na šňůře venku se Torontu příliš nedařilo, z pěti zápasů vyhrálo pouze na ledě Nashvillu 4-3. Smolné byli především prohry s Atlantou 3-4 (Leafs vedli po první třetině 2-0) a s Tampou Bay 2-3 v prodloužení(necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny vedlo Toronto 2-1).

Dnešní vzájemný zápas Toronta a LA bude jediným v letošní sezoně. V loňské sezoně vyhrálo Toronto na ledě Staples Center v LA 3-1, když všechny branky vstřelilo Toronto ve třetí třetině a Vesa Toskala podržel svůj tým 32 zákroky.

Los Angeles nevyhráli v Torontu od 12. listopadu 2002, kdy se radovali z výhry 4-3 v prodloužení.

Kings jsou určitě překvapením letošní sezony. S bilancí 29-19-3 posbírali zatím 61 bodů v 51 zápasech a jsou momentálně na šesté příčce v západní konferenci.

Poslední dva zápasy dnešní soupeř Toronta vyhrál. Nejprve doma nad Buffalem 4-3 po samostatných nájezdech a o dva dny později na ledě Detroitu 3-2, když otáčeli nepříznivý stav 0-2.

Největší hvězdou soupeře se pomalu stává Anže Kopitar, rodák ze slovinské Jesenice. V předešlých dvou sezonách odehrál všechny zápasy v základní části. V sezoně 2007-08 posbíral 77 bodů, v sezoně 2008-09 pak 66 bodů. V letošní vstřelil mladý útočník 20 branek a k tomu přidal 30 asistencí a je tak nejlepším střelcem, nahrávačem i nejproduktivnějším hráčem Kings. To vše v dosavadních jednapadesáti zápasech.

V posledních zápasech se mu sice příliš nedařilo, když vstřelil pouze jednu branku, ovšem v zápase s Detroitem si to vynahradil brankou a dvěma asistencemi. K tomu přidal +3 body a byl tak vyhlášen první hvězdou zápasu.

V sestavě Maple Leafs bude stále chybět Mike Komisarek, který sice začal v pondělí trénovat, ale do zápasu nastoupí pravděpodobně až v příštím týdnu. Chybět bude také stále Mikhail Grabovski.

Kings budou chybět útočníci Andrei Loktionov (rameno), Justin Williams (koleno) a obránce Davis Drewiske.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci a živě ho vysílá Nova Sport.