Maple Leafs-Devils dnes večer podruhé i s novými posilami Toronta

Druhý vzájemný zápas Toronta s New Jersey se dnes večer v Air Canada Centre. V sestavě se poprvé objeví také nové posily Maple Leafs, Dion Phaneuf, J.S. Giguere a Fredrik Sjostrom.

Minulý pátek se v New Jersey hrál první letošní vzájemný zápas. Maple Leafs ještě po dvou třetinách prohrávali 2-4, ale v poslední části se jim podařilo vyrovnat. Nakonec rozhodl o výhře domácích v poslední minutě prodloužení Travis Zajac, který v tomto zápase posbíral čtyři body. Také Zach Parise si připsal za dvě branky a dvě asistence čtyři body.

Devils se v posledních zápasech souží

New Jersey se v posledních zápas zrovna moc nedaří. V posledních 10-ti zápasech mají bilanci 3-6-1, i tak ale zatím drží vedení v Atlantické divizi.

Devils táhne v posledních zápasech hlavně dvojice Zajac-Parise. V posledních 5 zápasech vstřelil Zajac dvě branky a k tomu přidal 6 asistencí, zatímco Parise přidal čtyři branky a čtyři asistence.

V sestavě Ďáblů bude pravděpodobně stále chybět Patrik Eliáš, který má stále problémy po otřesu mozku. Chybět budou také Paul Martin a David Clarkson.

Leafs s novou vizáží

V neděli rozvířil Brian Burke stojaté vody výměn v NHL, když vyměnil 6 hráčů Maple Leafs. Do Calgary se stěhoval Stajan, Hagman, Mayers a Ian White, zatímco Jason Blake s Toskalou do Anaheimu.

Výměnou přišela trojice Dion Phaneuf, Fredrik Sjostrom a Keith Aulie z Calgary a J.S. Giguere z Anaheimu.

Výměny byly jen reakcí na poslední výsledky Toronta. Posledních 6 zápasů v řadě Leafs prohrálo. Proti Vancouveru promarnili dokonce tříbrankové vedení po první třetině.

Kromě Aulieho se všichni tři noví hráči představí také v dnešním zápase s New Jersey.

Phaneuf se připojí k Tomáši Kaberlemu jako ostřelovač při přesilových hrách. Určitě se můžeme těšit na jeho tvrdou střelu a na spoustu hitů, kterými je proslulý.

„Chci být hráčem proti kterému bude těžké hrát a chtěl bych přinést spoustu energie,“ řekl Phaneuf reportérům po svém prvním tréninku v Torontu.

V sestavě bude stále chybět Mike Komisarek, který má blíže nespecifikované zranění v horní části těla. Spekuluje se o rameni. Komisarek pravděpodobně přijde o olympijské hry ve Vancouveru. Podle jeho slov je ale jeho prioritou dát se zdravotně dopořádku aby mohl pomoci hlavně Maple Leafs.