12.týden: Christmas break

Hned v pondělí přivítalo Toronto nevyzpytatelnou Atlantu. Poté vánoční pauza nadělila hráčům pár dní volna a v neděli se Leafs střetli s trápícím se New Jersey.

Atlanta přijela do Toronta namlsaná výhrou 7:1 nad Devils a rychlý vstup do utkání předvedla i proti Leafs, když na konci třetí minuty zvyšoval na 2:0 Tobias Enstrom. Po hororovém začátku zvýšili domácí tempo a předvedli několik nebezpečných závarů před brankou Pavelce. Ve druhé třetině pokračovalo Toronto v dotírání na hostující bránu a gólu se dočkalo ve 35.minutě, když John Mitchel dorážel z úhlu střelu Kaberleho. Minutu před koncem třetiny zchladil domácí nadšení gólem Modin a poslal před závěrečnou třetinou Trashers do pohodového vedení o dvě branky. Leafs otevřeli hru a Atlanta ihned trestala. Nejprve potrestal Stewart chybnou rozehrávku Nikolaie Kulemina, poté druhou brankou zvyšoval na 5:1 Enstrom. Otevřená hra domácích slavila úspěch na začátku 53.minuty, kdy se o dva rychlé góly během 15ti vteřin postarali Grabovski s Kuleminem. Do prázdné branky upravil skóre (6:3) ještě Ladd a pro Toronto to byla desátá domácí prohra z osmnácti zápasů.

Během vánoční pauzy vyjádřil GM Brian Burke nespokojenost se současným stavem a naznačil, že plánuje v brzké době změny v sestavě. Zájem má o mohutného útočníka, který zvýší tlak na branku soupeře. Naopak o své místo se zatím nemusí bát trenér Ron Wilson.

Sněhová bouře, návštěva 5500 diváků a dva trápící se celky, to byl nedělní program v Prudential Center. Devils se neuvěřitelně trápí a vypadá to, že se po 14ti letech nepodívají do Play off. Leafs se trápí několik sezón, ale jejich šance na podařenou sezónu stále žije. Zápas začal před téměř prázdným hledištěm v poklidném tempu. Za domácí občas zahrozil Ilya Kovalchuk, hosté zaměstnávali Brodeura spíše z dálky. První branku daroval Torontu chybnou rozehrávkou zkušený veterán Brian Roslton. Colby Armstrong zachytil jeho kros mezi kruhy a sřelou z nápřahu překonal Brodeura poprvé. Podruhé ho překonal John Mitchel a na konci druhé třetiny potřetí Kulemin. To veteránovi v domácí bráně stačilo a ve třetí části přenechal místo Hedbergovi. Za domácí hrozil hlavě Kovalchuk, ale jeho střely zlikvidoval pozorný Gustavsson. Ten kapituloval pouze po přesilovkové střele Pelleyho z 53.minuty. Další chybu Devils potrestal rychlým výpadem Armstrong a definitivně stvrdil výhru Leafs 4:1. Za zmínku ještě stojí pěstní souboj ze začátku druhé třetiny mezi Kovalchukem a Phaneufem po kterém skončili oba hráči na ledě. New Jesrsey vsítilo v posledních pěti zápasech 5 gólu a jejich trápení pokračuje i po změně trenéra. Toronto dokázalo výhrou zastavit šňůru tří proher.

Pouze dvě utkání odehráli Leafs v tomto týdnu. V obou podali dobrý výkon, ale díky špatnému začátku s Atlantou získali jen 2 body. Ztráta na osmé postupové místo na východě se pohybuje okolo 10 bodů.

3 hvězdy uplynulého týdne:
John Mitchel – Po hodně nemastném začátku zlepšil svou hru a je mnohem víc vidět. Pracoval tvrdě na brankovišti a podařilo se mu z dorážek překonat Pavelce i Brodeura. Proti Devils byl na ledě u tří branek a celkově za týden získal +2.

Mikhail Grabovski – Stále nejnebezpečnější útočník Leafs. Má obrovské sebevědomí, které potvrdil drzým gólem z úhlu pod břevno proti Atlantě. K jednomu gólu přidal ještě dvě asistence u branek Kulemina.

Kris Versteeg – Věří si. Získal sebevědomí ze kterého těží on i ostatní. Nezbavuje se puku a připravuje gólové šance pro spoluhráče. Stejně jako Mitchel byl u tří branek proti Devils. Zaznamenal 3 asistence a celkově má +2.