Domů » Hlavní zprávy, Reportáže ze zápasů

V Buffalu stále stejná písnička, Leafs tam prohráli posedmé za sebou

7 February 2011 žádný příspěvek

Není města a klubu na jehož ledě by se Torontu nedařilo tak jako na ledě Buffala Sabres. Leafs prohráli na ledě HSBC Areny v sobotu sedmý zápas v řadě, tentokrát 2-6.

Sabres mají s Torontem od začátku sezony 2005-06 bilanci 29-9-1. Poslední výhra Toronta v Buffalu se datuje ke dni 12. prosince 2008.

Domácí na Toronto doslova vlétli a po necelých šesti minutách vedli již 2-0. V prvních deseti minutách zápasu přestříleli Sabres Toronto v poměru 11-1. A i když Leafs poté hru vyrovnali a naopak to byli oni, kdo byl ve zbytku první části střelecky aktivnější v poměru 9-1, tak skóre se jim snížit nepodařilo.

V brance Sabres totiž stál Ryan Miller, kterému se proti Torontu daří ze všech týmů v NHL nejvíce. Ve své kariéře vyhrál Miller na Torontem ze 32 startů celkem 24 zápasů, pouze 8 jich prohrál.

Také ve druhé třetině ukazovali Sabres svou dominanci na ledě a dvěma brankama v páté a v osmé minutě zvýšili své vedení na 4-0.

Pak sice Nikolai Kulemin v deváté minutě druhé třetiny snížil na 1-4, když dorážel střelu Luka Schenna v oslabení.

Jenže v polovině 15. minuty zvýšil opět na čtyřgólový rozdíl svou druhou brankou v zápase Drew Stafford. Ke dvěma brankám přidal Stafford také jednu asistenci a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Thomas Vanek, který vstřelil poslední branku domácích ve třetí třetině si připsal také dvě asistence.

Ve 13. minutě třetí třetiny snižoval na 2-5 svou druhou brankou v sezoně Francois Beauchemin.

To již stál v brance Toronta Jean-Sebastien Giguere, který si za třetí třetinu připsal 12 zásahů ze 13 střel domácích. James Reimer střídal po dvou třetinách s bilancí 25 zásahů ze 30 střel.

Pro Leafs to byla v sobotu šance jak se na svého soupeře v tabulce dotáhnout na dva body. Takto je mezi nimi rozdíl šesti bodů. Maple Leafs na 12. místě Východní konference ztrácejí na osmou Carolinu 11 bodů. Buffalo je na desáté pozici o pět bodů zpět za dvojicí Carolina, Atlanta.

“Nehrajeme proti Buffalu se stejnou intenzitou, jako když hrajeme proti našim rivalům jako je Montreal a Ottawa. Nevidíme je jako divizní rivaly. Já tomu nerozumím. Jsou jenom 90 minut daleko a hodně našich fanoušků je tady vidět,” řekl o trápení Toronta v Buffalu kouč Maple Leafs Ron Wilson.

Příští zápas hrají Leafs již v pondělí v noci na ledě Atlanty Thrashers.

1 Leaf2 Leafs3 Leafs4 Leafs5 Leafs (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading ... Loading ...

Přidej k článku svůj názor!

Dole můžeš přidat svůj příspěvek do diskuze. Můžeš také odebírat tuto diskuzi přes kanál RSS.

Buď milý. Udržuj čistotu. Zůstaň při tématu. Žádný spam.

Můžeš použít tyto značky:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>