Leafs hrají na Long Islandu druhý zápas v řadě

Druhý vzájemný zápas v letošní sezoně hrají Maple Leafs dnes večer proti NY Islanders.

Isles v prvním zápase 18. října na ledě Toronta vyhráli 2-1 v prodloužení brankou Johna Tavarese. Pro Leafs to byl první zápas v nové sezoně, který po čtyřech výhrách prohráli.

Se třemi výhrami v posledních čtyřech zápasech jsou nyní Leafs mnohem více sebejistější a na Long Island přijíždějí s jasnou touhou vyhrát po téměř měsíci zápas na ledě soupeře.

Mimo své kluziště totiž Leafs prohráli pět zápasů v řadě. Naposledy Leafs uspěli 11.ledna na ledě San Jose Sharks.

Leafs hrají dnes druhý zápas ve dvou dnech. Včera si na domácím ledě poradili s Atlantou Thrashers 5-4 po tom, co po první třetině prohrávali 0-2.

Phil Kessel nastoupil proti Atlantě s novými spoluhráči a ačkoliv neukončil svou 11-ti zápasovou sérii bez vstřelené branky, odehrál slušné utkání, ve kterým si připsal +2 body v hodnocení +/-.

Před pondělním zápasem měl s Kesselem a s koučem Maple Leafs Ronem Wilsonem pohovor GM Toronta Brian Burke, který si chtěl vyjasnit nedorozumění po Kesselově nedělním rozhovoru.

„Jen jsem jim řekl, ať si to spolu vyřídí a urovnají to,“ řekl Burke v pondělí. „Protože ani jeden z nich nikam neodchází. Nebudu ani měnit hráče, ani měnit trenéra,“ dodal Burke.

Do branky Toronta se po jednozápasové pauze vrátí James Reimer, který byl střídán po dvou třetinách zápasu v Buffalu.

Ještě jedna změna možná nastane a sice ta, že místo obránce Carla Gunnarssona nastoupí po devíti zápasech Brett Lebda. Gunnarsson totiž odehrál ve třetí třetině včerejšího zápasu pouze jedno střídání.

Islanders si v sobotním zápase poradili s Ottawou na domácím ledě 5-3 po divoké první třetině, která skončila 3-3.

V brance domácích nastoupil nováček Kevin Poulin, protože Rick DiPietro se zranil v bitce s Brentem Johnsonem v předchozím zápase Islanders na ledě Pittsburghu.

Islanders jsou se 41 body aktuálně poslední ve Východní konferenci, zatímco Leafs ztrácejí na 12. místě devět bodů na osmou Carolinu.