Leafs v Montrealu nevyzráli na Careyho Price, letos již podruhé

Carey Price podruhé v sezoně vychytal hráče Maple Leafs ve vzájemném zápase na ledě Bell Centre a Toronto prohrálo na ledě Montrealu 0-3. Ve čtvrtém vzájemném zápase mezi Leafs a Canadiens tak opět platilo, že letos vyhrává domácí tým.

Po bezbrankové první třetině inkasovali Leafs dvě branky během 1:40 těsně po polovině zápasu. Obě branky padli po stejné situaci – přihrávka zpoza branky našla nekrytého hráče mezi kruhy a ten střelou z voleje překonal J.S. Giguere v brance Leafs, který neměl šanci brankám zabránit.

Byly to dvě obrovské hrubky hráčů Toronta, které hráči Montrealu dokázali v pohodě využít.

Montreal měl vlastně po celý zápas vývoj utkání ve svých rukou. Leafs předvedli hodně nevýrazný výkon v útoku a domácí Toronto přestříleli v poměru 39-27.

Třetí branku domácích vstřelil ve třetí třetině David Desharnais, který při přesilové hře šikovně tečoval přihrávku Scotta Gomeze za Giguerova záda. Nováček Desharnais si připsal také jednu asistenci a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Carey Price si připsal své 10. čisté konto v kariéře. Stačilo mu k tomu 27 zákroků, z nichž jen opravdu malé množství bylo z kategorie náročných. Price vychytal Toronto již podruhé v sezoně, 20. listopadu si na domácím ledě připsal 30 zákroků.

Poprvé od sezony 1967-68 tak Leafs nedali svému odvěkému rivalovi ani jednu branku ve dvou zápasech v jedné sezoně.

Navíc Leafs již po deváté v sezoně nevystřelili svému soupeře ani jednu branku a jsou v tomto ohledu nejhorším týmem ligy.

„Musíme více bojovat,“ řekl po zápase Joffrey Lupul, který se na konci první třetiny popral s P.K Subbanem. „Nevyhrávali jsme bitvy, abychom se dostali k dorážkám.“

„To není způsob jakým byste chtěl prohrát. Vůbec jsme se neprosadili v útoku, nevraceli jsme se zpátky a nechávali jsme se vyloučovat.“

Toronto prohrálo první zápas v základní hrací době poprvé po čtyřech zápasech, ovšem zhoršilo si svou bilanci na hřištích soupeře na 10-16-1. V posledních sedmi zápasech venku mají Leafs bilanci pouze 1-6-0 a jestli chtějí ještě pomýšlet na postup do playoff tak musí zlepšit svou hru venku. Ve zbývajích 26 zápasech hrají Leafs 14 venku.

Leafs se ještě jednou v letošní sezoně vrátí na led Montrealu Canadiens a sice již 24. února, ale již další zápas hrají v úterý na ledě Bostonu Bruins.