Leafs otočili zápas na ledě Bostonu, Kessel ukončil střelecké trápení

Phil Kessel ukončil své střelecké trápení, James Reimer předvedl 32 zásahů a Mikhail Grabovski vstřelil vítěznou branku 1:01 před koncem třetí třetiny. To jsou hlavní příčiny výhry Maple Leafs na ledě Bostonu Bruins 4-3.

Leafs po brance Patrice Bergerona 10:52 před koncem třetí třetiny prohrávali 2-3 a nevypadalo to s nimi příliš dobře. Přišlo ale vyloučení Dennise Seidenberga a 6:33 před koncem třetí třetiny vyrovnal Phil Kessel svou druhou brankou v zápase na 3-3.

Bývalý hráč Bruins je v Bostonu stále velmi nepopulární. Diváci na něj po celý zápas bučeli ve chvíli, kdy se dotkl puku. Dvěmi brankami ale ukončil Phil Kessel 14-ti zápasový střelecký půst a poprvé se také prosadil proti svému bývalému týmu. V dosavadních 9 zápasech proti Bostonu si Kessel připsal pouze jednu asistenci.

Na konci první třetiny vyrovnával Kessel na 1-1 po tom, co v přesilové hře tečoval ve vzduchu odražený puk po střele Diona Phanuefa. Rozhodčí ještě přezkoumávali, jestli Kesselova hůl nebyla nad úrovní horní tyčky, ale nakonec branku uznali.

Proti Bostonu využilo Toronto dvě přesilovové hry ze dvou, které Leafs hráli a obě branky vstřelil Phil Kessel. Jedna z přesilových her byla vteřinu dlouhá výhoda 5 na 3.

Vítěznou branku vstřelil 1:01 před koncem třetí třetiny Mikhail Grabovski, který převzal puk ve vlastním pásmu, projel s ním celé hřiště na modré čáře se vyhnul dvěma obráncům Bruins a střelou nad vyrážečku překonal Tima Thomase v brance domácích, 4-3 Toronto.

Také pro Grabovskiho to byla druhá branka v zápase. Tou první poslal Leafs na začátku druhé třetiny do vedení 2-1, když se k němu odrazil puk po střele Carla Gunnarssona od modré čáry a Grabovski backhandem snadno překonal ležícího Thomase.

Grabovski málem zápas nedohrál po tom, co byl v první a ve třetí třetině ošklivě naražen na mantinel obráncem Bruins Zdeno Chárou. Zvlášť po druhém hitu byl Grabo velmi otřesen a několikrát na ledě zavrávoral. Ovšem zápas dohrál a nakonec se stal hrdinou Toronta. Navíc byl vyhlášen hráčem zápasu a první hvězdou.

„Grabo dostal hit od všech hráčů z jejich týmu a ukončil to skvělým gólem,“ řekl po zápase kouč Ron Wilson. „Jeho odplatou byly branky.“

„Rád takto hraju,“ řekl Grabovski po zápase. „Mám rád, když hraje obránce proti mě tvrdě. Motivuje mě to k tomu abych i já hrál tvrději a rychleji.“

Za Boston skórovali Daniel Paille, který poslal domácí v první třetině do vedení 1-0 a Gregory Campbell ve druhé třetině, když využil přesilovou hru domácích a vyrovnal tak na 2-2.

Dvě asistence si připsal Joffrey Lupul, pro kterého to tak byly první body ve třetím zápase v dresu Maple Leafs. Dvě přihrávky si připsal také kapitán Maple Leafs Dion Phaneuf.

V brance Toronta podal další výtečný výkon James Reimer, který si připsal 32 zásahů ze 35 střel domácích. V posledních vteřinách navíc uchránil výhru Leafs excelentním zákrokem proti Davidu Krejčímu.

Pro Toronto to byla důležitá výhra z pohledu šance Maple Leafs postoupit do letošních bojů o Stanley Cup.

Další soupeř, tým Buffalo Sabres se kterým Leafs hrají již dnes večer totiž vyhrál na ledě Montrealu Canadiens 3-2 po samostatných nájezdech.

One thought on “Leafs otočili zápas na ledě Bostonu, Kessel ukončil střelecké trápení