Leafs vyhráli na ledě Buffala po více než dvou letech

Sedmizápasová série proher na ledě Buffala je pryč. Leafs se radují z výhry na ledě HSBC Areny po více než dvou letech. Naposledy vyhráli v Buffalu 12. prosince 2008 stejným skóre jako dnes, 2-1.

Na začátku druhé třetiny otevřel skóre svou dvaadvacátou brankou v sezoně Phil Kessel. V 9. minutě třetí třetiny přidal druhou branku Leafs Joey Crabb, který se trefil v oslabení po tom, co Leafs nevyužili 1:34 dlouhou přesilovou hru 5 na 3.

Pro Crabba to byla první branka v sezoně a první branka v dresu Maple Leafs.

„Hrál jsem zde před tímto zápasem pouze jedno utkání a mluvili jsme o tom, jak se nám zde nedaří,“ řekl po zápase střelec vítězné branky. „Takže to byl důležitý gól, který pomohl našemu týmu na místě, kde se nám moc nedaří.“

Po první třetině musel střídat Jean-Sebastien Giguere, který si zřejmě obnovil zranění třísel a nahradil ho tak od druhé třetiny James Reimer. Ten si připsal 14 zákroků z 15 střel hráčů Sabres.

Reimer nastoupil v předchozím zápase Maple Leafs na ledě Buffala, kdy inkasoval pět branek ze 30 střel při prohře 2-6.

„Bylo to dobré. Užíval jsem si to,“ povídal reportérům Reimer. „Ve své mysli jsem doufal, že budu chytat v tomto zápase. Chtěl jsem dokázat, že můžete porazit tento tým.“

Toronto vyhrálo dva zápasy na ledě týmů, kde se jim v posledních letech vůbec nedaří. Nejprve výhra na ledě Bostonu, kde Leafs prohráli šest zápasů v řadě a v posledních 14 zápasech s Bostonem měli bilanci 1-11-2. A dnes výhra na ledě Buffala, kde Leafs prohráli 7 zápasů v řadě a od začátku sezony 2005-06 mají Leafs s Buffalem bilanci 9-29-1.

Leafs se tak přiblížili playoff, když stáhli náskok Caroliny na osmém místě na šest bodů. V posledních devíti zápasech mají Leafs bilanci 6-2-1 a přeskočili tak na 11. místě Floridu.

Příští zápas hraje Toronto v domácí hale v sobotu v noci proti Ottawě Senators.