Ostuda proti Sens, Leafs prohráli po nájezdech
Toronto Maple Leafs podlehli v sobotním zápase na domácím ledě Ottawě Senators 1-0 po samostatných nájezdech.
Ve svém prvním zápase po páteční výměně z Colorada Avalanche se ukázal Craig Anderson, který pochytal celkem 47 střel hráčů Maple Leafs a poradil si také se všemi nájezdy, které se ovšem domácím vůbec nevyvedly.
Jediným proměněným nájezdem rozhodl o výhře Ottawy Jason Spezza.
Toronto nevyužilo šance dotáhnout se více na osmou příčku. V sobotu totiž prohrála jak Carolina, tak Atlanta. Získaný bod proti Senators znamená ztrátu Leafs před nedělními zápasy 7 bodů na osmou Carolinu.
Leafs hráli první zápas bez Tomáše Kaberleho po jeho pátečním odchodu a bylo to znát především na přesilových hrách. Domácím naprosto chyběla jeho rozehrávka a přehled ve hře.
Bývalý parťák Tomáše Kaberleho, Luke Schenn jako momentálně druhý nejdéle sloužící hráč Maple Leafs dostal na svou hruď “A”. A poprvé také nastoupil ve dvojici s Carlem Gunnarssonem, který odehrál své maximum v sezoně, 36 střídání a 24:20 minut na ledě.
Oba odehráli velmi dobré utkání a byli ve včerejším zápas asi nejlepší obrannou dvojicí Leafs.
Druhý shutout sezony si připsal James Reimer, který pochytal 22 střel hostů.
Torontu se letos nedaří v sobotních zápasech. Jejich bilance v tomto tradičním dni je pouze 4-10-2. V únoru Leafs prohráli všechna sobotní utkání.
Přístí zápas hrají Leafs v úterý na domácím ledě proti NY Islanders.

















[...] Tento den změnili své působiště například brankář Ottawy Senators Brian Elliott, který byl vyměněn do Colorada Avalanche za Craiga Andersona, který den poté Toronto vychytal v samostatných nájezdech. [...]
Přidej k článku svůj názor!