Phil-ing the win

Phil Kessel vstřelil vítěznou branku 4:41 před koncem třetí třetiny a James Reimer předvedl 28 zásahů z 29 střel navzdory žaludečním potížím v první a ve druhé třetině. Oba tak výraznou měrou pomohli Maple Leafs k výhře v úterním domácím zápase nad NY Islanders 2-1.

Toronto má v posledních třech zápasech bilanci 2-0-1, navzdory pouhým čtyřem vstřeleným brankám.

Domácí hráči Toronta se dostali na začátku zápasu do několika šancí po chybách Islanders ve vlastním pásmu, ale skóre zápasu otevřel až v polovině první třetiny Clarke MacArthur svou 18. brankou v sezoně. To je jeho nové osobní maximum.

MacArthur se překřížil za modrou čárou s Nikolaiem Kuleminem a přesnou střelou do růžku překonal Ala Montoyu v brance hostů.

S 28 asistencemi a 46 body je MacArthur nejproduktivnějším hráčem Maple Leafs.

V deváté minutě druhé třetiny srovnal na 1-1 Matt Moulson, který se v přesilové hře dostal k dorážce po střele Andrew MacDonalda a úplně nekrytý překonal Reimera.

Reimer předvedl v zápase velmi obětavý výkon. V jednu chvíli se podle svých slov cítil tak špatně, že myslel že bude zvracet přímo na ledě. V první přestávce ovšem dostal od doktorů léky a ke konci druhé třetiny se již cítil dobře.

„Doopravy jsem se v první třetině a na začátku druhé cítíl pěkně špatně,“ řekl Reimer po zápase. „Necítil jsem se vůbec dobře a byla to psychická bitva. Snažil jsme se být opatrný a nedělat toho příliš hodně, abych nezvracel po celém ledu.“

„Bylo obtížné chytat.“

Asi nejdůležitější zákrok v zápase si Reimer připsal šest minut před koncem třetí třetiny, kdy svou rukavicí chytil střelu Jacka Hillena a udržel tak vyrovnaný stav 1-1.

Za necelou minutu a půl přišlo rozhodnutí z hole Phila Kessela. Ten se dostal v zóně Maple Leafs k puku. Projel s ním celé hřiště, za modrou čárou předvedl kličku do středu hřiště, nabruslil si mezi kruhy a přesnou střelou prostřelil nováčka Montoyu v brance Islanders. Pro Kessela to byla čtvrtá branka v posledních čtyřech zápasech.

Do sestavy Toronta se po čtyřech zápasech vrátil Colby Armstrong.

Proti Isles Armstrong odehrál 17:04 a připsal si +1 bod v hodnocení +/-. Armstrong velmi pomáhal v prostoru před brankou soupeře a připsal si také 2 hity. Za zmínky stojí určitě ten ze třetí třetiny, kdy v rohu kluziště trefil Michaela Haleyho.

Za své výkony v letošní sezoně si Armstrong vysloužil „A“ na svém dresu.

Do sestavy se vrátil také Mike Brown, který si vyléčil zraněné rameno.