Dva zápasy, dvě výhry. Naděje Leafs vypadají dobře

Dva zápasy odehráli naděje Maple Leafs na turnaji nováčků a oba dva vyhráli. V sobotu si nejprve Toronto poradilo s nadějemi Chicaga Blackhawks 4-2 a poté v neděli s mladým týmem Pittsburghu Penguins 5-1.

V obou zápasech měli Leafs vždy výrazného hráče.

Proti Chicagu rozhodl zápas dvěma brankama ve třetí třetině obránce Jake Gardiner.

V nedělním zápase proti Pittsburghu si nejprve Greg McKegg připsal první asistenci u prvních dvou branek Leafs a ve třetí třetině pak sám přidal nádhernou čtvrtou branku svého týmu.

V prvním zápase si McKegg nepřipsal ani jeden bod.

„Myslím, že na začátku zápasu jsem se cítil trochu mimo. Nebyli jsme sehraní. Promarnili jsme několik šancí. Ale ve třetí třetině jsem se dostal do svého tempa a cítil jsem se velice dobře,“ řekl McKegg po zápase.

„Je to určitě dobrý pocit odehrát dobrý zápas dnes večer a je pěkné vyhrát pro kluky,“ dodal.

Proti Pittsburghu to byl pro Toronto druhý zápas, ve kterém museli dotahovat náskok soupeře. Již po 13. vteřinách překonal Garreta Sparkse v brance Toronta Brandon DeFazio. Pak ale Leafs pěti brankami v řadě otočili zápas ve svůj prospěch.

V zápase s Chicagem otáčeli Leafs skóre z 1-2 po dvou třetinách na konečných 4-2. Nejprve srovnal na 2-2 krásnou střelou zápěstím Kenny Ryan a dvěma brankama se o výhru zasloužil Jake Gardiner. Při první brance ukázal parádní bruslení, když si s pukem vybruslil z vlastního obranného pásma a střelou na vyrážečku překonal Mac Carrutha v brance Chicaga.

V úterý se Toronto utká s Ottawou, která stejně jako domácí Leafs ještě neprohrála.