Leafs odpověděli ve Philadelphii výhrou

Maple Leafs vrátili Philadelphii porážku z vlastního ledu a vyhráli v přípravném zápase na ledě Flyers 4-2. Dvě branky vstřelil Matt Frattin. Dvě asistence si připsal Colby Armstrong.
Toronto pokazilo představení nového brankáře Flyers Ilyi Bryzgalova domácím fanouškům, když ho hráči Maple Leafs hned třikrát překonali střelou na vyrážečku. Z 24 střel si Bryzgalov připsal 21 zásahů a inkasované branky rozhodně nebyli z kategorie nechytatelných.

Na druhé straně předvedl bezchybný výkon Ben Scrivens, který za více než polovinu zápasu nepustil ani jednu branku. Flyers sice na něj vyslali pouze 10 střel, nicméně za dva zápasy má Scrivens úspěšnost zásahů více než 95%. Do druhé poloviny zápasu již nastoupil Jonas Gustavsson, který předvedl 11 zásahů ze 13 střel soupeře.

Skóre zápasu otevřel v první třetině Juraj Mikuš po parádní akci Philippe Dupuise, který si parádně poradil se všemi domácími hráči a krásně v útočné třetině přihrál Mikušovi do šance. Ve druhé třetině vstřelil svou první branku v zápase Matt Frattin, jehož střelu tečoval před domácím brankářem jeden z hráčů Flyers.

Ještě před druhou brankou Toronta předvedl hodně ošklivý faul domácí Jody Shelley, který zezadu narazil na zadní mantinel Darryla Boyce. Ten se do zápasu vrátil až ve třetí třetině, kdy se stačil poprat se Scottem Hartnellem.

Faul Shelleyho „potrestal“ Jay Rosehill, který s domácím útočníkem předvedl dlouhou bitku.

Na konci druhé části hry vrátil domácí do hry krásnou branou český útočník Tomáš Hyka, který se dostal do samostatného úniku ve chvíli, kdy naskočil na led z trestné lavice.

Na začátku třetí třetiny se po dvojnásobné teči radoval z branky Joe Colborne. Holzerovo nahození nejprve tečoval Colby Armstrong a po něm usměrnil puk do branky Colborne, 3-1 Leafs.

Dvě minuty před koncem třetí třetiny snížil opět na jednobrankový rozdíl Erik Gustafsson, ale výhru Toronta pojistil střelou do prázdné branky Matt Frattin.

„Hráli jsme dnes večer s větší intenzitou,“ řekl Ron Wilson den domácí prohře 0-4. „Dostali jsme se brzy do hry a dokázali jsme to udržet.“

V pátek a v sobotu hrají Maple Leafs dvojzápas s Buffalem Sabres.