Poslední příprava se Leafs nevydařila

Toronto Maple Leafs v posledním přípravném zápase před novou sezonou NHL nestačilo na domácím ledě na Detroit Red Wings a prohrálo 2-4.

V zápase rozhodovaly především využíté přesilové hry Detroitu. Leafs inkasovali celkem třikrát ze šesti přesilovek soupeře.

Skóre zápasu otevřel ve 13. minutě první třetiny Justin Abdelkader, který využil nedostatečného bránění Jakea Gardinera a dorazil střelu Darrena Helma. Právě Darren Helm využil v polovině 18. minuty první přesilovou hru Red Wings, když obkroužil branku a zasunul puk za záda Jamese Reimera, 2-0 Red Wings.

Ještě do konce první třetině Leafs snížili. Minutu a 4 vteřiny po brance Detroitu využil přesilovou hru John-Michael Liles, jehož střela od modré čáry byla několikrát tečována a Ty Conklin v brance Red Wings již nestačil na teč reagovat.

Na začátku druhé části hry využil další přesilovou hru Red Wings Patrick Eaves. Útočník Red Wings se prosadil opět dorážkou na brankovišti.

Na začátku páté minuty druhé třetiny si svým pohybem a důrazem v útočném pásmu vytvořil šanci třetí útok Leafs a Joey Crabb úplně osamocený před brankou hostů snížil na 2-3.

Těsně po polovině zápasu se prosadil další dorážkou v přesilové hře Tomáš Tatar a stanovil tak konečné skóre zápasu na 4-2 z pohledu Red Wings.

James Reimer si v tomto zápase připsal pouze 22 zásahů ze 26 střel. Nepříjemnou zprávou pro fanoušky je fakt, že zápas nedohrál Mikhail Grabovski, který nenastoupil do druhé třetiny po tom, co odehrál v první třetině pouze osm střídání a na ledě strávil 07:34. Grabovskiho zasáhl puk do nohy po střele Johna-Michaela Lilese. Rentgen po zápase ale neprokázal žádnou zlomeninu.

V zápase se již objevil Matthew Lombardi, který odehrál svůj první zápas po otřesu mozku. Na ledě strávil více než 17 minut během 22 střídání a vyhrál 5 ze 14 vhazování. Na vhazování byl v zápase s Detroitem nejlepší Mike Zigomanis, který vyhrál 19 z 22 vhazování.

„Byl dnes večer perfektní. Ale nevím, jestli nějaký další centr vyhrál vhazování. Ke konci jsem ho nechával chodit na všechna vhazování,“ kritizoval po zápase kouč Ron Wilson své svěřence.

Svým výkonem si tak Zigomanis říká o nasazení do sestavy Leafs pro úvodní zápas nové sezony. Minulý týden byl sice poslán k Marlies, ale před víkendem se vrátil k Leafs a možná zde nějaký čas zůstane.

„Nikdy nevíte, kdy přijde telefonát. Hraju 11 let a musím být stále připravený,“ řekl zkušený centr.

Dalším centrem který by rád zůstal v sestavě je Matthew Lombardi, který potvrdil, že se v zápase cítíl trochu mimo.

„Snažil jsem se hlavně neudělat chybu. Necítil jsem se nijak úžasně. Ale bylo to dobré, hrál jsem v hodně odlišných situací. Bude to stále lepší a lepší, moje kondice bude lepší. Je pěkné, že je první zápas za mnou,“ řekl Lombardi po zápase.

Ve čtvrtek 6. října zahajují Maple Leafs novou sezonu zápase proti Montrealu Canadiens.