1.týden: Leafs nezaváhali při startu ligy

V uplynulých 14ti dnech sehráli hráči Toronta 8 přípravných zápasů, ve kterých dostal každý prostor předvést své hokejové umění a zabojovat o místo v hlavním týmu Leafs. Celková bilance přípravných zápasů byla 4 výhry a 4 prohry, ale hlavně předváděná hra byla na velmi dobré úrovni.

Největším překvapením se stal obránce Jake Gardiner, který ukázal  obdivuhodné útočné schopnosti a dobře si počínal i v defenzivní činnosti. Svými výkony přesvědčil Briana Burka společně s Ronem Wilsonem, kteří neměli na výběr a museli uvolnit pro Jakea místo v sestavě. Brian Burke má však jednu podmínku a tou je, že nesmí být Gardiner zdravým náhradníkem a sledovat tak zápasy pouze z tribuny. V tom případě je pro mladého zadáka lepší rozvíjet své schopnosti u farmářského týmu Marlies.

Pár dní před startem ligy se ještě generální manažer rozhodl rozšířit soupisku o silového útočníka Davida Steckela, jehož největší předností je vhazování. Steckel patří na vhazování mezi nejlepší hráče ligy a bude využíván hlavně při buly v obraném pásmu.

V prvním týdnu přivítá Toronto v posledních letech tradičně rivala z Montrealu a v sobotu svede bitvu o Ontario s Ottawou Senators.

Nepříjemností je ztráta tří útočníků základní sestavy. Connollymu s Kadrim nedovolí zasáhnout do hry zranění a Clarke MacArthur si musí odpykat dvou zápasový trest za nebezpečný bodyček na Justina Abdelkadera. Nová posila Cody Franson zhlédne první dvě utkání pouze z tribuny a jeho místo zaujme mladíček Jake Gardiner, jehož parťákem bude zkušený Mike Komisarek.

Čtvrtek 6.října začíná nový ročník show jménem NHL. Všichni fanoušci Maple Leafs jsou natěšení, jestli konečně přišel rok, ve kterém uvidí svůj tým i ve vyřazovací části. Není čas na dlouhé rozkoukávání, protože hned první utkání je v beznadějně vyprodané hale ACC k vidění bitva dvou nesmiřitelných rivalů. Montreal vstoupil do zápasu ve vysokém tempu a značně nervózní Leafs svíral celou první třetinu v jejich obraném pásmu. Štěstí pro domácí, že po ne úplně dobrých výkonech v přípravě našel James Reimer svou formu z minulé sezóny a vychytal několik gólových šancí Habs. I přes jasnou převahu hostů se hlavně díky Reimerovi šlo do šaten za nerozhodného stavu. Do druhé části naopak vlétli Leafs a hned v první minutě se při oslabení dostal do rychlého protiútoku Lombardi s Brownem. První zakončení ještě dokázal Price zlikvidovat, ale dorážka Lombardiho už byla gólová. Od té doby byli Leafs lepším týmem a byla otázka času, kdy přidají druhou branku. Tu viděli fanoušci ve třetí třetině, když se trefil neuvěřitelnou bombou pod břevno kapitán Dion Phaneuf , kterému nabíjel Phil Kessel. Od druhé třetiny solidní defenzivní výkon nedal šanci Montrealu vrátit se do zápasu. Toronto si tak mohlo připsat dva body do tabulky a hlavně posílit sebevědomí do dalších zápasů.

První sobotní Hockey night in Canada byl ve znamení bitvy o Ontario. Značně omlazený tým Ottawy přijel po prohře 3:5 v Detroitu bojovat o své první vítězství v sezoně. Po opatrném začátku z obou stran otevřel skóre po 13ti minutách Mikhail Grabovski, když si při přesilovce najel mezi kruhy na přihrávku Kulemina. Dvě třetiny bylo Toronto jasně lepším týmem a výsledek 4-0 nasvědčoval klidné třetí části. Pokud si někdo myslel, že je hotovo, tak nevěřil svým očím. Sens ve třetí části přitvrdili a rychlým gólem vykřesali naději na zvrat. Za další minutu znovu uklidnil Leafs Colton Orr brankou na 5:1, jenže Ottawa nesložila zbraně. Během 4 minut se Senátorům podařilo hlavně díky přesilové hře 5 na 3 vstřelit další tři góly a bylo zaděláno na pořádné drama.

Avšak domácí měli na své straně hrdinu zápasu Phila Kessela, který nedopustil ztrátu bodů a svým třetím gólem v utkání zvýšil na 6:4. Stephane Da Costa inkasoval během utkání ukázkový hit od Diona Phaneufa, a tak mu tesně před koncem byla malou náplastí branka na konečných 6:5.

První hrací týden ukázal kvalitní defenzivní činnost celého týmu. Do dalších utkání je potřeba zapracovat na koncentraci a vydržet hrát soustředěně celých 60 minut.

Pozitiva: Celkově předváděná hra, Oslabení (84,6%), prosadili se střelci týmu

Negativa: Ztráta koncentrace (1.tř s MTL, 3.tř s OTT)

Kdo je ve formě: Phil Kessel (2z – 3+2), Joffrey Lupul (2z – 1+3), Dion Phaneuf (2z 1+2)

Kdo je z formy: nikdo

5 thoughts on “1.týden: Leafs nezaváhali při startu ligy

1. Ha první článek kterej jsem dokázal vložit 🙂 ale pral jsem se s tim dlouho 😀 Michale v tom obrázku na hlavní stránce musí být nějaká kulišárna…to umíš vložit snad jenom ty 😀

2. skvělý článek Sváto 🙂 No vlastně jsem překvapený, že ti ten obrázek šel vložit, trochu jsem to zkoumal a myslel jsem, že ta funkce pro vložení obrázku je dostupná pouze s administrátorským nastavením práv ve wordpressu…jak jsi to tedy udělal? tak jak je v návodu?

3. No v tom návodu to máš dobře, ale to okno jsem nemohl nikde najít a až někde na internetu jsem se přečetl, že se musí nahoře otevřít screen option a zaškrtnout tam custom fields a potom ti to vyjede pod ten článek a jedeš už podle tvého návodu.

4. Ta koncentrace byla u nás problémem vždy v posledních letech. Na druhou stranu který tým takovýto problém nemá. Myslím si ale, že do týmu se konečně vrátil týmový duch, který postupně vyprchal po odchodu Matse Sundina. Ted, kdo ho ho přinesl zpět byl naopak Dion Phaneuf. ACC se konečně pravidelně během zápasu rozléhá: „GO LEAFS GO“, které v předchozí sezonách bylo slyšet jen při zahajovacím zápase a občas ho fanoušci utrousili během sezony.