2.týden: 3 zápas 3 výhra

Po dvou náročných zápasech v úvodním týdnu čekal Toronto týden volna. Ten využilo vedení k třídennímu pobytu na vojenské základně v Trentonu. Kromě pravidelných tréninků čekal hráče i let v transportním letadle Hercules C-17 a golfový turnaj.

S drobnými problémy se potýkal Clarke MacArthur, který si vinou starých chráničů přivodil infekci v lokti. Jeho start v sobotním zápase nebyl ohrožen.

Naopak na svůj první start v Torontském dresu si musí počkat Tim Connolly, u kterého se zdá být zranění v horní části těla vážnější, než se předpokládalo. Jeho návrat je očekávám přibližně za 2 týdny.

Nazem Kadri trénuje s týmem a návrat do sestavy se očekává každým dnem. Při současné formě týmu je možné, že Ron Wilson nebude chtít zasahovat do sestavy a Nazem dostane pár zápasů na rozehrání u záložního celku Marlies.

Po dlouhém čekání čekal Leafs třetí zápas sezóny proti dalšímu kanadskému soupeři. Do Toronta přijelo Calgary, které si v posledním zápase díky dobré první třetině poradilo s Montrealem 4:1. Jedinou změnou v sestavě bylo zařazení Cody Fransona po bok Komisareka místo Jakea Gardinera. Výbornou první třetinu sehrálo Calgary i na ledě ACC a za pomoci vlažného výkonu domácích se rychle ujali vedení 2:0.

Zápas hodně připomínal první utkání sezóny proti Montrealu a stejně jako v něm vstoupil do druhé třetiny uplně jiný tým. Hráči Toronta začali vytvářet tlak kolem Kiprusoffa a hosté se soustředili spíše na brejky. Paradoxně, po gólové šanci Iginly, kterou zlikvidoval Reimer se z rychlého protiútoku prosadil Joffrey Lupul a vrátil Leafs do utkání. Nejhezčí moment zápasu přišel na konci druhé třetiny. Iginla byl opět v gólové šanci, ale tentokrátm mu na poslední chvíli zablokoval hokejku Tyler Bozak. Poté Gunnarson přihrávkou na útočnou modrou nastartoval Kessela a ten krásnou střelou pod horní tyčku překonal hostujícího brankáře.

Obrat dokonal svou druhou brankou v utkání prozatimní nejlepší střelec ligy Phil Kessel po hezké kombinaci s Fransonem. V závěru utkání se ještě Calgary podařilo zmáčknout Leafs v jejich třetině. Pěkná kombinace Flames našla Reného Borquea před prázdnou brankou, ale perfektní zákrok Reimera mu znemožnil vyrovnat stav utkání, a tak na konci zápasu svítil na světelné tabuly výsledek 3:2. Toronto si připsalo třetí výhru ze tří zápasů a zažívá stejně dobrý vstup do začátku sezóny jako loni.

Vlažný vstup do zápasu nás mohl stát zbytečně body v domácím utkání. Nakonec se ukázala vnitřní síla týmu a podobně jako s Ottawou si mužem říct, že prostě „výhra je výhra“. V příštím týdnu nás čekají 4 težká utkání, které vygradují koncem týdne na ledě Bostonu a Montrealu.

Pozitiva: Ukázala se vnitřní síla týmu, Vhazování

Negativa: Opět vlažný vstup do utkání, lehce nejistý Reimer

Kdo je ve formě: Phil Kessel (3z – 5+3, +7), Joffrey Lupul (3z – 2+3, +6), Dion Phaneuf (3z – 1+2, +7)

Kdo je z formy: Colby Armstrong (3z – 0+0, -3), Nikolai Kulemin (3z – 0+1, -2)

One thought on “2.týden: 3 zápas 3 výhra