4.týden: Domácí neporazitelnost udržena

Toronto čekal další náročný týden s porcí 4 zápasů. Třikrát se představili na hostujícím ledě. Doma je čekal zápas s nejlepším týmem východní konference.

Leafs pokračovali v pondělí sérii zápasů na ledě soupeřů, tentokrát na ledě Philadelphie Flyers.

V úvodu utkání ukázal Phil Kessel proč je nejlepším střelcem ligy a střelou nad rameno Bobrovskyho poslal Toronto do vedení. Flyers se vrátili do utkání po brejku Jaromíra Jágra koncem první třetiny, když překonal Gustavssona na dřevěnou nohu. Vyrovnané utkání strhl na stranu Philadelphie veterán Hartnell, který dvěma góly poslal domácí tým do vedení o dva přesné zásahy. Zatím výborně hrající David Steckel sice snížil šťastným gólem na 2:3, ale v zápětí ujel znovu Jarda Jágr a na chlup stejným gólem dal výsledku konečnou podobu 4:2.

Toronto mělo čest sehrát první domácí utkání New Yorku Rangers ve zrekonstruované hale Madison Square Garden.

Energií napumpovaní domácí měli raketový vstup do zápasu. Rangers se dostali zásluhou Girardiho brzy do vedení a na Gustavssona se valil jeden útok za druhým. Agresivní a tvrdá hra slavila úspěch a New York vstřelil ještě další dva góly. Pro tvrdou hru však neměli pochopení rozhodčí zápasu, kteří ani jednu branku neuznali pro faul na brankáře. Leafs přečkali s pomocí rozhodčích první třetinu a jak je již v poslední době zvykem, tak do druhé časti nastoupil úplně jiný tým. Od druhé třetiny Toronto jasně ovládlo utkání. Ve 22.minutě vyrovnal na 1:1 Lombardi. Stav zůstal po 40ti minutách vyrovnaný hlavně díky Henriku Lundqvistovi, který předváděl skvělé zákroky a poradil si i s dvěma úniky Kessela. Za druhou a třetí třetinu byl poměr střel 26-14 pro hosty, tento nepoměr se zákonitě musel projevit i na skóre. Ve třetí dvacetiminutovce postupně Lupul, MacArthur a Brown překonali Lundqvista. Rangers sice snížili na 2:4, ale o žádném dramatu nemohla být řeč.

Toronto jasně přejelo Rangers na jejich ledě 4:2.

V sobotu se v hale ACC odehrál duel dvou momentálně nejlepších celků východní konference. Leafs přivítali značně oslabený, ale zatím výborně hrající tým Penguins. Na obou stranách dostali šanci náhradní brankáři. Zatímco hostující jednička Fleury dostal volno, tak domácí James Reimer má stále potíže s pohmožděným krkem.

Celý zápas se hrál ve vysokém tempu a velmi čistě. Toronto se dostalo v zápase třikrát do vedení, ale Pittsburgh dokázal pokaždé odpovědět. Za domácí se radoval z branky Grabovski, prvním gólem v dresu Leafs Connolly a MacArthur. Za Pens odpovídali postupně Cooke, Kunitz a z přesilovky Malkin. Za stavu 3:3 se přesně v polovině třetí třetiny podařilo dobře hrajícímu Komisarkovi udržet puk v útočné třetině. Tim Connolly se rychle zorientoval u mantinelu, v druhé vlně našel Phila Kessela, který střelou z první nedal brankáři šanci a poslal Toronto po čtvrté v zápase do vedení.

Leafs doma udrželi neporazitelnost, když nejlepší tým východu porazili 4:3.

Hned následující den se hrál druhý díl Bitvy o Ontario. Pro oba týmy to byl back-to-back zápas. Toronto si doma poradilo s Pittsburghem 4:3. Sens zvítězili na ledě Rangers 5:4 v prodloužení.

Od začátku utkání se hrálo s maximálním nasazením a hlavně domácí Sens nevynechali jedinou možnost dohrát svého soupeře u mantinelu. V první třetině padl na každé straně jeden gól z přesilovky. I v druhé části padl gól z přesilové hry, ale pouze za záda Jonase Gustavssona, když ho tečí z těsné blízkosti překonal tvrďák Chris Neil. V poslední dvacetiminutovce se Sens soustředili hlavně na bránění těsného výsledku. K jejich štěstí si Gustavsson vybral slabší chvilku při ojedinělé šanci Daugavinse a odskočili na rozdíl dvou branek. Enormní tlak Leafs, vedl pouze k jedné brance, o kterou se postaral MacArthur.

Ottawa srovnala těsnou výhrou 3:2 stav na 1:1 na zápasy v této sezóně.

Po prohře vždy následuje výhra, takže se zatím neopakuje situace z minulých sezón, kdy nás šňůra nepodařených zápasů pasovala do role dotahovatele míst na Play off. Nahráno zatím máme a je důležité teď dělat pravidelně bod na zápas a vyhnout se právě nějaké černé sérii. I přes dvě prohry se dá týden hodnotit pozitivně. Proti Ottawě jsme znovu potvrdili, že hrajeme do konce. Při troše štěstí jsme zápas poslali do prodloužení. S Philadelphií to taky nebylo zlý, ale prostě se nemůže stávat, aby nám jeden hráč jel 3x sám na bránu.

Pozitiva: Rozehrál se i druhý útok, slušná hra v obranném pásmu, zlepšení na přesilovce

Negativa: Obránci nedrží modrou a ustupují, laciné góly Gustavssona, stále špatné oslabení

Kdo je ve formě: Clarke MacArthur (3z – 4+1, +4), Mikhail Grabovski (2z – 1+3, +2)

Kdo je z formy: Luke Schenn (4z – 0+0, ice time 12.min)