5.týden: Tvrdá lekce od obhájců Stanley Cupu

Další týden se museli Leafs znovu obejít bez Jamese Reimera v brance. Navíc není jasno co přesně Reimerovi je a kdy se vrátí. Mezi fanoušky vede spekulace, že má po nebezpečném střetu s Giontou otřes mozku. To však pokaždé vyvrací Brian Burka a tvrdí, že se o otřes mozku nejedná, ale pouze o namožený krk. Dále dodává, že vzhledem k postavení Toronta na začátků sezóny není potřeba spěchat s Jamesovým návratem do brány. Kde je pravda a kdy se vrátí? To je otázka, která padá momentálně v Leafs Landu nejčastěji.

K prvnímu utkání v New Jersey necestoval s týmem Matt Frattim, kterého nahradil ve fantastické formě hrající Joey Crabb.

To jak válí na farmě, ukázal hned v první třetině, když baseballovým švihem trefil puk ze vzduchu. Navrátivší Brodeur byl úplně bezmocný. V bráně Toronta nastoupil znovu Jonas Gustavsson a po pár zápasech je vidět jeho znovunalezené sebevědomí. Na konci první třetiny se za stavu 1-1 odrazil puk nečekaně od zadního mantinelu, přistál na hokejce Zubruse, kterému Monster skvělým rychlým přesunem znemožnil poslat Devils do vedení. To byl jeden ze zlomových zákroků utkání. Zápas úplně zlomil na stranu Toronta ve druhé třetině Joffrey Lupul. Během necelých 7mi minut nasázel Martinu Brodeurovi hattrick. I když ani Devils nezůstali pouze u jedné branky, tak Lupul svým třetím gólem zvyšoval vedení Leafs na 5-3. Znovu se nedařilo Luku Schenovi. Jediné za zmínku stojí, když se po tvrdém zákroku na Steckla zastal svého spoluhráče a vyzval Davida Clarksona k pěstnímu souboji.

Leafs znovu úspěšně přerušili možnost nepovedené série a po prohře s Ottawou si v New Jersey připsali plný bodový zisk.

Vzhledem k postavení Columbusu v tabulce, měl být pro Leafs zápas s nimi jasnou záležitostí, ale byl to po těžkém vítězství v Jersey back-to-back zápas. Do klece se poprvé v kariéře postavil Ben Scrivens.

Vítězná sestava se neměnila a stejně jako den předtím otevřel zápas Joey Crabb. Columbus byl tentokrát aktivnějším týmem. Ben Scrivens prošel v první třetině opravdovým křestem a výborně si poradil s několika těžkými situacemi. Po první části byly střely 11-4 pro domácí, ale góly 0:2. Hned ve 21. Minutě zvýšil vedeni J.M. Liles a za další 4 minuty dal svůj druhý gól Clarke MacArthur. Columbus byl celý zápas aktivnější. Poměr střel v zápase byl 39-18. Toronto však dávalo branky a poměrně s přehledem hlídalo svůj náskok. Za domácí se trefil pouze mladík Ryan Johansen.

Pro Leafs to byl další plný bodový zisk a postup v tabulce do čela východní konference i celé NHL.

V sobotu se vrátili Leafs po delší době zpět do své haly. Čekal je zápas s obhájci Stanley Cupu aneb Návrat do reality 2. část. I přes špatné výsledky v úvodu sezónu patří Boston Bruins stále k nejsilnějším týmům východu. Stejně jako v „1. Díle“ nedali Leafs nejmenší šanci na nějaký bodový zisk.

Toronto se za celý zápas s výjimkou brejku Kessela nedostalo do brankové příležitosti. Na druhé straně Scrivens po výborném výkonu ve svém první zápase, byl tentokrát rozstřílen a po 5ti gólech přenechal místo Gustavssonovi. Ten inkasoval ve třetí třetině ještě 2 góly a Bruins, tak Leafs ukázali rozdíl mezi středem NHL a špičkou. Na domácí straně se zápas silně nevyvedl dvojici Phaneuf Gunnarsson, když oba měli 3 záporné body. Navíc oni byli dvojice, která šla vždy na led po inkasovaném gólu, a ve všech třech případech ihned dostali další. Novináři opět vytáhli žhavě téma okolo tradu Kessel x Seguin. Tyler Seguin prožil střelecky nejlepší večer v jeho krátké kariéře, když proti týmu, který vlastnil jeho draft, zaznamenal hattrick. Phil Kessel  se k tomu nechtěl vyjadřovat, a tak při dotazu novinářů pouze prohodil.

„Mě to nezajímá. Kolikrát se mě na to ještě budete ptát.“

Boston rozdrtil Leafs na jejich ledě 7:0.

Úspěšný týden z pohledu získání 4 bodů na ledě soupeřů. Hra z daleka nevypadala jak by jsme si představovali. Hlavně v Columbusu a doma s Bostonem. Naštěstí velká prohra znamená pouze ztrátu 2 bodu jinak nic. Musíme zabrat, teď máme doma dva týmy, co bojují o osmičku.

Pozitiva: i přes špatné oslabení získáváme body

Negativa: 30. místo při oslabení, hodně obdržených gólů, stále zraněn Reimer

Kdo je ve formě: Lupul (3z 3+2, +2), Kessel (3z 0+3, +4), Grabovski (3z 1+2, +3), Crabb (3z 2+0)

Kdo je z formy:  Luke Schenn

One thought on “5.týden: Tvrdá lekce od obhájců Stanley Cupu