6.-7.týden: Leafs začánají připomínat tým z minulých let

Herní trápení, výsledková mizérie a navíc série zranění. S tím se potýká tým s Javorovým listem ve znaku v posledních dnech a zatím to vypadá, že nevědí, jak z toho ven.

Od zranění klíčového hráče Jamese Reimera přestali Leafs pravidelně sbírat body za vítězství. V bráně se momentálně točí Jonas Gustavsson s Benem Scrivensem a oba střídají lepší výkony s horšími. Za poslední dva týdny sehráli hráči Leafs 7 utkání, ve kterých utržili pouze 5 bodů, což znamenalo propad v tabulce o několik míst.

Po debaklu od Bostonu zněl úkol jasně. Co nejrychleji se oklepat a poradit si bez problému doma s Floridou. Avšak noční můra pokračovala nadále.

Po velmi matném výkonu prohloubila Florida výsledkem 5:1 krizi Toronta.

V dalším utkání tentokrát na hostujícím ledě v St.Louis měli Leafs volnější ruce a nebyli pod tlakem jako v domácím stánku ACC.

Herně připomínali tým z úvodu sezóny a po brankách Kessela a Lilesem vedli po první třetině 2:0. Ale po přestávce se vše vrátilo do starých kolejí. Blues byli aktivnějším týmem a dvě třetiny tlačili na hostující bránu. Dvě minuty před koncem se postaral o zasloužené vyrovnání na 2:2 Berglund. Rozhodnout musely nájezdy. V těch byl Scrivens bezchybný a druhý bod tak putoval na konto Leafs.

Na konci šestého týdne se uskutečnila bitva o Ontario a v ní propadli Leafs ve všech směrech.

Senátoři byli důraznější a i přes nepříznivý stav po první třetině obrátili skóre, když vyhráli 5:2. V prvních 6ti domácích utkáních nenašli Leafs přemožitele. V následujících třech však nevěřitelně propadli s drtivým skóre 3:17.

K desátému domácímu zápasu přijel do Toronta nevyzpytatelný Phoenix. Jedním z velkých problémů Leafs posledních let jsou špatné vstupy do utkání.

Brzo inkasované branky a zbytečně darovaný náskok byl problémem i v tomto zápase. Ben Scrivens se ani nestihl pořádně rozkoukat a v 6.minutě lovil puk podruhé ze své sítě. Leafs nakonec zabojovali a vyválčili, alespoň bod za prohru 2:3 po prodloužení.

Mnohem více, než prohra však mrzí zranění dvou klíčových hráčů druhé formace. Zatímco Clarke MacArthur by se měl vrátit během pár dnů, tak Mikhail Grabovski bude odpočítat minimálně tři týdny.

Zápas v Nashvillu dodal fanouškům Leafs i přes prohru 4:1 optimismus. Toronto bylo celý zápas aktivnějším týmem a výsledek vůbec neodpovídá předváděné hře. Toronto hrálo a Nashville dával góly. Bohužel se v tomto zápase znovu rozrostla marodka o další dva hráče. Komisarka, vyřadí zlomenina ruky na 8 týdnů, Lombardiho vykloubené rameno minimálně na týdny tři. Šanci tak v dalších zápasech dostane Joe Colborne a Cody Franson.

V sobotu v celostátně vysílaném zápase předvedli Leafs nejlepší výkon posledních let. Jeden z nejsilnějších týmů ligy Washington dostal výprask 7:1.

Tomáš Vokoun střídal po 4 gólech a lépe si nevedl ani jeho kolega Neuvirth. Fantastický zápas odehrál Joffrey Lupul, když zaznamenal 4 body za gól a tři asistence. První branku v kariéře si připsal Matt Frattin a první gól v dresu Leafs Cody Franson.

Ani ne 24 hodin po skvělém výkonu proti Caps čekal Toronto výjezd do Caroliny.

Leafs působili hodně unaveným dojmem a 45 minut zápasu prakticky neohrozili domácí branku Cama Warda. Carolina bušila celý zápas na bránu Leafs, kde Ben Scrivens čarovnými zákroky držel malou naději na nějaké body. I přes dva góly v závěru zápasu nejlepšího hráče ligy Kessela zaznamenali Leafs zaslouženou prohru 3:2.

Po dobrém vstupu do sezóny přichází vystřízlivění a střídáme lepší výkony s horšími. Jednou protivníka skoro nepustíme do šance, podruhé pořádáme den otevřených dveří. Po ¼ sezóny může vládnout bodová spokojenost. Musíme zapracovat na konzistenci výkonů a nenechat protivníka lehce skórovat hlavně na začátcích zápasů.

Pozitiva: v posledních zápasech slušná bilance PK

Negativa: velká marodka, hodně obdržených branek, nejsme aktivnější tým

Kdo je ve formě: Joffrey Lupul (7z, 2+7), Phil Kessel (7z, 6+2), Tyler Bozak (7z, 2+4)

Kdo je z formy: Nikolai Kulemin (7z, 0+2)

4 thoughts on “6.-7.týden: Leafs začánají připomínat tým z minulých let

1. Myslím že se to dalo čekat. Herní a výsledková krize musela přijít, ale jak tady vidím ty výsledky 7-1 proti Bolts a Capitals, tak si myslím že není zas tak špatně. Hlavní je play-off a je jedno jestli z 1. nebo 8. místa. Taky doufám že se nezraní Kessel s Lupulem, to by hodně oslabilo naše šance a taky doufám v návrat Reimera, Jonas je dobrý ale James je lepší.

2. super článek, jak vždy. Myslím, že Reimer je základ a pak bych nechal první útok ve složení Lupul-Bozak-Kessel. Connollyho bych asi nechal ve třetím útoku. Bozie se docela sehrál s oběma a myslím, že tam funguje dobrá chemie.

3. Reimer je zaklad urcite, ale Monster jde zapas od zapasu nahoru a ted vypada celkem slusne. Scrivens je zatim velka neznama…to muze byt bud a nebo. Ta krize zas tak velka neni, ted to zase vypada, ze by jsme mohli zase zacit valet. Hlavne se drzet minimalne kolem tech 5 bodu nad 50% (nad bod na zapas).

4. Tak tak, Reimer přišel a svými výkony nakopl celý tým. Tým s Jamesem v zádech je jiný nemůžu si pomoc. Tým teď opravdu připomíná to staré Toronto a i když krize musela přijít, tak se fakt modlim k Billu Barilkovi ať se prolomí ta jeho kletba a my jsme minimálně v play off. Možná bych byl pro výměnu Kulemina…nevím, každopádně, ale hráči potřebují jistotu..Potřebují Jamese Reimera. GO LEAFS GO