Trápení s Bruins pokračuje

Torontu Maple Leafs se nedaří v této sezoně zažehnat noční můru jménem Boston Bruins a v sobotním zápase na ledě TD Garden podlehli Leafs domácím Bruins 1-4.

Do branky Toronta se sice vrátil James Reimer, který vynechal 19 zápasů zřejmě kvůli otřesu mozku, ale ani on nedokázal zastavit střelce Bostonu. Reimer pochytal 26 střel ze 30 pokusů ve svém prvním zápase od 22. října, kdy nedochytal zápas na ledě Montrealu Canadiens.

„Reim chytal velmi dobře. Byl spolehlivý, soustředěný, vypadal jako by vůbec nechyběl. Škoda, že jsme před ním nehráli lépe. Moc jsme mu nepomohli,“ řekl kouč Maple Leafs o výkonu svého brankáře.

Oba týmy začali zápas ve velkém tempu a měli v první třetině několik příležitostí ke skórování, přesto branka v první třetině nepadla. Asi největší příležitost ke skórování měl minutu a půl před prvním klaksonem Tyler Bozak, který si nabruslil po přihrávce Phila Kessela do prostoru mezi kruhy, ale jeho střela mířila vedle.

V páté minutě druhé třetiny ztratili Leafs puk ve vlastním pásmu, čtyři hráči se stáhli k levému mantinelu a zapoměli na českého útočníka Davida Krejčího, který si nabruslil na přihrávku Nathana Hortona a střelou z voleje poslal domácí do vedení.

Trvalo jen 48 vteřin než Leafs odpověděli. Jake Gardiner udržel puk po pádu Joey Crabba, našel volného Mikhaila Grabovskiho a ten také střelou bez přípravy překonal Tuukku Raska v brance Bruins, 1-1.

Na začátku 14. minuty druhé třetiny našel Rich Peverley přihrávkou přes čtyři hráče Toronta Chrise Kellyho a ten poslal domácí do vedení 2-1.

Leafs měli na konci druhé třetiny několik šancí na vyrovnání. Dvě a půl minuty před koncem druhé třetiny na konci přesilové hry Tuukka Rask se štěstím zastavil svým chráničem MacArthurovu střelu. Zbývala minuta a 10 vteřin do konce druhé třetiny, když Phil Kessel poslal do šance Joffreyho Lupula, ale ani on šanci nevyužil.

Na začátku třetí třetiny puk po střele Phila Kessel a následné mele před brankou domácích jen těsně minul levou tyčku.

Na začátku čtvrté minuty prostřelil Reimera tvrdou střelou z vrcholu kruhu pro vhazování Johnny Boychuk a zvýšil tak na dvoubrankový rozdíl.

V polovině 15. minuty se opět prosadil první útok domácích. Leafs nedokázali ubránit domácí v rohu kluziště, David Krejčí našel úplně volného Hortona a ten střelou švihem uzavřel skóre na konečných 4-1.

Maple Leafs zaměstnali Tuukku Raska pouze 22 střelami. Rask si s jednadvaceti z nich poradil a vylepšil si tak bilanci proti svému bývalému týmu na 6 výher a jednu prohru.

Phil Kessel odehrál svůj 400-stý zápas kariéry. Bývalému hráči Bostonu se již tradičně proti Bruins nedaří. Včera si nepřipsal ani jeden bod a v 16-ti zápasech proti Bruins vstřelil jen 2 branky a připsal si pět asistencí. Se 32 body se ovšem Kessel stále dělí o první místo v tabulce produktivity a se 16 brankami o první místo v tabulce střelců.

Leafs poprvé po osmi zápasech nevstřelili ani jednu branku v přesilové hře.

V pondělí Leafs hrají další zápas venku, tentokrát na ledě New Yorku Rangers.