8.-9.týden: Komplex Boston

V prvním týdnu čekal Leafs test na hřištích soupeřů. V druhém neporazitelný tým Bostonu. V uplynulých 14ti dnech se často spekulovalo nad výměnou Bobbyho Ryana, kde právě Toronto bylo nejvíce skloňovaným týmem. Nakonec vše utichlo po výměně trenéra, když novým lodivodem Anaheimu se stal Bruce Boudreau.

Leafs se momentálně snaží usadit v klidném středu postupových míst, jenže východní konference je jako každý rok obrovsky vyrovnaná a rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými týmy je pouze pár bodů.

Tampa Bay s hvězdným Stevenem Stamkosem neprožívá zatím dobrý rok a ani zápas s Torontem nezvládla podle svých představ. Neuběhla ani minuta hry, když skóroval po nahrávce Gardinera Clarke MacArthur. Na 1:1 sice vrátil Tampu do zápasu Lecavalier, jenže Leafs se v poslední době poměrně dobře daří střelecky a slušně si hráči počínají i v obraně. Ke konci druhé části zvyšoval svým prvním gólem v NHL na 4:1 Joe Colborne a bylo prakticky hotovo. Rozjeté Toronto nepolevilo ani ve třetí třetině, když o další tři branky se postarali hráči s momentálně famózní formou. Bozak, Lupul a Crabb završili druhé vítězství 7:1 během tří zápasů. Navíc Toronto konečně zvítězilo nad Blesky, když minulý rok nezískalo ve 4 vzájemných zápasech ani bod.

Nesmírně vyrovnané utkání v Dallasu musely rozhodnout samostatné nájezdy. Slušně hrané utkání ve vysokém tempu poznamenala nešťastná zranění Carla Gunnarssona a Davida Steckela v dresu Leafs, když oba zasáhla střela soupeře. O konečné vítězství 4:3 po nájezdech se postaral bezchybný Gustavsson a proměněným nájezdem Joffrey Lupul.

Pro rozjeté hráče Toronta nabyl překážkou ke konci týdne ani Anaheim Ducks. Špatné hrající tým Anaheimu sice šel do vedení 1:0, ale stejně jako v Dallasu se Torontu podařilo otočit výsledek ještě do konce první části. Vedení 3:1 navýšil v první minutě 3. třetiny svým druhým gólem Tyler Bozak. Krátce po gólu Bozaka zdramatizoval zápas nejlepší střelec minulého ročníku Corey Perry. V závěrečném tlaku se Ducks nepodařilo dostat puk za záda Gustavssona, naopak přes celé kluziště poslal puk do prázdné brány Luke Schenn.

V druhém týdnu čekal Leafs pouze jeden tým. Byl to neoblíbený tým Bostonu Bruins. Navíc zápas se nehrál jeden, ale hned dva za sebou. Torontu se proti Medvědům příliš nedaří, což potvrzují první dva vzájemné zápasy, ve kterých prohráli 6:2 a 7:0.

Ve třetím vzájemném utkání předvedli zatím Leafs nejlepší výkon. V první třetině se museli ohánět hlavně brankáři na obou stranách. Dohromady padlo 33 střel. Aktivnější Toronto šlo do vedení brankou Grabovskiho. Boston nepůsobil příliš nebezpečně, až do chvíle, kdy přišla možnost přesilové hry 5 na 3. V ní si na kruhu počkal Milan Lucic na nahrávku Seguina, v klidu zpracoval puk a bez problému zavěsil pod horní tyč.  Druhá třetina byla na střely chudší, zato na góly bohatší. Při vyrovnaném stavu 2:2 se Boston ke konci druhé části utrhl do vedení o gól. Úspěšným střelcem byl slovenský obr Zdeno Chára. Boston přidal další branku a snížení na 4:3 přišlo z hole Frattina. V té době mělo Toronto obrovský tlak a vyrovnání bylo na spadnutí. Nicméně Thomas nedopustil ztrátu bodu. V zápětí se prosadili ještě hráči Bostonu a nakonec si odvezli z ACC výhru 6:3.

Do Bostonu jelo Toronto s vidinou urvat konečně body ze vzájemného měření. Po dlouhé době se vrátil do brány fantom minulého ročníku James Reimer. Ale ani ten nedokázal odvrátit další prohru. Boston patří k nejlépe bránícím celkům v lize. Takticky výborně zvládnutý zápas nedal Leafs šanci na body. I když to nebyla, tak dominantní převaha jako v prvním zápase v TD Garden, šance Leafs byla minimální. Výsledek 4:1 potvrdil jasné kralování Bostonu při vzájemných měřeních.

Zbavili jsme se výkyvů v koncentraci. Výborně odehrané zápasy na hřištích soupeřů potvrdili, že tým patří do horní poloviny tabulky východní konference. Z Bostonu máme momentálně komplex. Jeho hra nám vůbec nesedí a asi pravá noční můra by byla je potkat v prvním kole play off.

Pozitiva: Lepší koncentrace, probudili jsme se střelecky

Negativa: Komplex Boston

Kdo je ve formě: Tim Connolly (5z – 1+4), Tyler Bozak (5z – 4+1)

Kdo je z formy: Phil Kessel (2x s Bos -5), Joffrey Lupul (2x s Bos -6)

10 thoughts on “8.-9.týden: Komplex Boston

1. Co říkáte na ten nový systém, kterým by se mělo hrát od příští sezóny?

2. Podle mě to ligu rozdělí až moc. 6 konferencí je moc. Samozřejmě, že jde o zvyk a až se to zeběhne, tak si na to zvyknem, ale zdá se mi to jako až moc velké oživení ligy. Někdo si tam v tom vedení myslí, že NHL ztrácí na popularitě, přitom by nebyl rok, aby se mi nepotvrdilo, že NHL je nejlepší liga světa.

3. jasně omlouvám se..6tku jsem napsal z toho, že ve skupinách C a D bude 6 týmů a ve skupinách A a B bude týmů 7. Asi jde jen o zvyk. Podle mě by ale měli vyřešit nejdřív Phoenix než budování nového formátu ligy. Aby se nestalo, že v sezóně ´13-´14 odejde a bude se znova překopávat. Ale chápu zase „tvůrce“ tohohle nápadu…ono moc možností taky nemají.

4. No máš v tom lehce bordel. A a B jsou zatim označeny konference západního pobřeží a tam bude po 8mi týmech (když jich tam dáš 6, tak neuděláš 30 týmů v NHL). C a D (východ – ty je mas jako A a B), tam bude po těch 7mi týmech. Ve výsledku to pro nás znamená, že na play off musíme být do 4 místa ze 7mi týmů.

Po přijetí Quebecku by šel pravděpodobně k nám do konf. a měl bys zase 15 týmů na východě a 15 na západě.

Na co se teda nejvíc těšim je následné play off, kde se první dvě kola budou hrát uvnítř konference a to potom budou bitvy….Montreal, Boston, Ottawa…

5. čau kluci nové rozdělení ligy mi uniklo..už je to potvrzené a definitivní?

6. Sváťo přiznám se že uniklo. Poslední tři zápasy šli úplně mimo mě…musím zkouknout alespoň GI6…teď dávám dohromady článek o včerejším prodeji části podílu Ontarion Teachers pension plan v MLSE Bell Canada a Rogers Com….největší sportovní obchod kanadské historie

7. k článku o složení nových konferencí…moc se mi ta naše „konference“ nezdá…o FLoridu s Tampou moc nestojím, lepší by byl Detroit a Chicago