Leafs nestačili doma na Vancouver

Toronto Maple Leafs prohráli v sobotním zápase na domácím ledě s Vancouverem Canucks 3-5.

Téměř dvě třetiny hráli Leafs s Vancouverem navzdory střelecké převaze hostů vyrovnaný zápas. V poslední minutě druhé třetiny se Canucks dostali potřetí v zápase do jednobrankového vedení a Toronto již nedokázalo srovnat.

V první třetině se oba týmy rychle prosadili střelecky. Po minutě a dvou vteřinách od úvodního vhazování udělali obránci Maple Leafs chybu při bránění Chrise Higginse, který zůstal před Jonasem Gustavssonem v brance Maple Leafs úplně osamocený a backhandovou střelou nad lapačku torontského gólmana otevřel skóre zápasu.

Leafs srovnali na konci 4. minuty díky využité přesilové hře. Joffrey Lupul dorazil kotouč do odkryté branky hostů po střele Tylera Bozaka, který dorážel předchozí střelu Johna-Michaela Lilese, 1-1.

V dalším průběhu první třetiny začali předvádět skvělé zákroky oba brankáři. V 9. minutě nejprve Gustavsson zastavil střelu Masona Raymonda. Při následném protiútoku se dostale po přihrávce Clarke MacArthura ke střele Colby Armstrong, ale skvělý zákrok vytáhl Roberto Luongo. Za další minutu zastavil Jonas Gustavsson dorážku Alexandra Burrowse po přihrávce Daniela Sedina pohotovým přesunutím ke své pravé tyčce. A minutu a dvacet vteřin před koncem první třetiny vytáhl Gustavsson svou holí teč Burrowse, která už už mířila do branky Leafs.

Hned v první minutě druhé třetiny poslal Vancouver do vedení Mason Raymond, který využil zaváhání Joffreyho Lupula u vlastní branky. Toho obral o puk Ryan Kesler a dojíždějící Raymond již měl snadnou práci prostřelit Gustavssona, 2-1 Canucks.

V sedmé minutě druhé třetiny oklamal Kessler krásnou kličkou Jake Gardinera, ale Gustavsson byl připravený.

Za necelou půlminuty trefil tyčku Dion Phaneuf, ale Leafs se přesto vyrovnání dočkali.

V polovině osmé minuty druhé třetiny poslal Phil Kessel do rychlého brejku Tylera Bozaka, který se otočkou mezi kruhy zbavil bránícího hráče a přesnou backhandovou střelou do růžku překonal Luonga, 2-2. Tyler Bozak posbíral ve včerejším zápase proti Canucks tři body a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Pro Bozaka to byl již druhý tříbodový zápas v této sezoně.

Pak ale začal úřadovat první útok Canucks, který ve složení Burrows, Henrik Sedin a Daniel Sedin vstřelil Maple Leafs dvě důležité branky a svou hrou dělal celý zápas hráčům Maple Leafs velké problémy. 44 vteřin před koncem druhé třetiny vstřelil svou 13. branku v sezoně Daniel Sedin, který se tak úspěšně vrátil po jednozápasové pauze. Skvělou práci před třetí brankou Canucks odvedl Burrows, který na sebe navázal tři hráče Leafs a zcela tak uvolnil Sedina na levém křídle.

Ve čtvrté minutě třetí třetiny pak první útok Vancouveru zatlačil hráče Toronta v obranném pásmu, ale branku ještě nevstřelil. To se povedlo Burrowsovi až necelých šest minut před koncem třetí části hry. Leafs ztratili kotouč v útočním pásmu, Henrik Sedin ho zavezl do pásma Toronta a přihrál Burrowsovi, který si nabruslil mezi kruhy a střelou švihem poslal hosty do dvoubrankového vedení 4-2.

Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny ještě snížil na 3-4 Phil Kessel svou 19. brankou v sezoně po přihrávce Tylera Bozaka.

Ale 1:40 před koncem třetí třetiny pojistil výhru hostů svou brankou Jannik Hansen, jehož rychlý brejk nedokázal zastavit Dion Phaneuf.

Leafs tak utrpěli devátou porážku v řadě od Canucks.

V této sezoně mají Leafs ve druhých zápasech v řadě bilanci 1-4-1.