Monster, Kulemin hvězdami Leafs proti Sabres

Toronto Maple Leafs porazilo v úterním zápase na domácím ledě Buffalo Sabres 2-0, díky brance a asistenci Nikolaie Kulemina. Druhé čisté konto v posledních třech zápasech vychytal Jonas Gustavsson.

Všechno podstatné se ve včerejším zápase událo v první třetině zápasu. A i když by se mohlo zdát, že zbytek zápasu byl jen nudnou podívanou, opak byl pravdou. Hrál se vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách, ovšem hra Toronta byla téměř bez chyb a tak neměli hosté příliš šancí na zvrat zápasu.

Jonas Gustavsson, který do včerejšího zápasu ještě ani jednou ve své kariéře nevyhrál zápas s Buffalem, nejprve zastavil v páté minutě zápasu svou lapačkou obrovskou šanci Drew Stafforda. Ten se před brankářem Toronta zjevil úplně osamocený a měl odkrytou celou horní část branky domácích. To byl jeden z klíčových okamžiků v zápase. Kdyby Stafford svou šanci proměnil, mohl se zápas vyvíjet zcela jinak. To se ale naštěstí nestalo.

Pak již totiž začal úřadovat druhý útok Toronta ve složení Kulemin-Grabovski-Crabb, který byl včera asi nejnebezpečnějším útokem Leafs.

Nejprve se v deváté minutě při přesilové hře krásně uvolnil Nikolai Kulemin, kterého nechali obránci Sabres trestuhodně osamoceného před Ryanem Millerem a Kulemin střelou mezi nohy překonal hostujícího gólmana, 1-0 Leafs.

Dvě minuty a pět vteřin před koncem první třetiny pak Kulemin chytrou přihrávkou mezi bruslemi obránce poslal do šance Mikhaila Grabovskiho a ten jemným backhandem vstřelil svou třetí branku v posledních čtyřech zápasech, 2-0 Toronto.

Ještě jeden důležitý okamžik se ve včerejším zápase udál. Jestli si totiž Kulemin nevydobil pozornost svých spoluhráčů svým výkonem v první třetině, pak se mu to určitě podařilo ve třetí třetině, když fantastickým hitem sestřelil Patricka Kaletu, což postavilo na nohy celou Air Canada Centre.

„Nikdy jsem ho neviděl trefil hráče jako byl tento,“ řekl kouč Maple Leafs Ron Wilson, který je koučem Nikolaie Kulemina po celou jeho kariéru v NHL. „Nemá v povaze tlouct lidi. On má tělo na to, aby to mohl udělat a tak s tím prostě přišel. Překvapilo to celou naší střídačku a všechny to pořádně nažhavilo, to vám teda můžu říct.“

„Celkově udělal skvělou práci. Bránil v oslabení, blokoval střely, bral puky ven z pásma, tvrdě napadal. Dostal příležitost, protože nám chybí několik hráčů na přesilovky a využil ji. Předvedl krásnou přihrávku před Grabovskiho brankou a pak ten nejtvrdší hit jaký jsem za celý rok viděl. Hit na Kaletu korunoval celý večer. Hat trick Gordieho Howea? Vzhledem k tomu, že Kulie se nikdy nebude prát, tak ho musíte ocenit jiným způsobem. Možná to je spíše hat trick Teda Lindsayho.“

V brance dokončil Jonas Gustavsson zápas se 32 zásahy a připsal si druhé čisté konto za poslední tři zápasy. A také první výhru nad Buffalem v šesti zápasech, ve kterých proti tomuto týmu nastoupil. Od začátku listopadu má Gustavsson bilanci 9-2-0 a zdá se, že švédský gólman opět převzal roli jedničky Maple Leafs. Alespoň pro tuto chvíli. Ve čtyřech lednových zápasech má bilanci 4-0-0, průměr 1,51 inkasované branky na zápas, úspěšnost zásahů 95% a dva shutouty.

„Hráli jsme s týmem, proti kterému je obvykle těžké hrát. Jsem spokojený s výhrou,“ řekl po zápase Gustavsson.

Včerejší zápas s Buffalem byl teprve šestým zápasem Toronta v této sezoně, ve kterém si ani jeden útočník z dvojice Phil Kessel-Joffrey Lupul nepřipsal ani jeden bod.

V pátek se obou soupeři utkají znovu. Tentokrát na ledě First Niagara Center v Buffalu.

4 thoughts on “Monster, Kulemin hvězdami Leafs proti Sabres

1. Už to zase šlape tak jak má. Konečně se vzpamatovala i obrana a Jonas ukazuje že na to má.

2. Ani se mi nechce věřit jakou formu má Jonas. jsem zvědav jak dlouho mu to vydrží:))

3. přesně tak, Kulemin konečně prolomil tu smůlu co měl a ten hit…. jak by řekli v Buffalu a jejich Jim Carry z filmu Božský bruce-VYNÍJAKÍCNĚ 🙂
    GO LEAFS GO

4. Guatavsson je nej jenom ho minule vůbec nedávali do branky ale Reimse a to je lamáč.:D hlavně aby phel keseel vydržel dobře v utoku!.:D