Leafs hrají dnes večer na ledě Islanders poslední zápas před All-Star Game

Toronto Maple Leafs (24-19-5) hrají dnes večer na ledě NY Islanders (19-22-6) odvetu za včerejší zápas v Torontu, který Leafs vyhráli 3-0.

Třetí vzájemný zápas s Isles v této sezoně je pro Maple Leafs posledním před All-Star přestávkou.

Zopakují Leafs včerejší výkon?

Hráči Toronta odehráli včera velmi dobrý zápas. Domácí se vyvarovali faulů, vstřelili tři branky a ubránili nejnebezpečnějšího hráče hostů Johna Tavarese.

Torontu pomohl výkon brankáře Jonase Gustavssona, který vychytal svou třetí letošní nulu. Skvělou práci odvedl Monster ve třetí třetině, kdy pochytal 14 střel soupeře. Dnes se Gustavsson opět postaví do branky Leafs.

Dvě branky přidal Matthew Lombardi a Phil Kessel vstřelil 26. branku v sezoně.

Leafs od minulého zápasu na ledě NY Islanders (23. prosince, výhra 5-3) prohráli čtyři zápasy v řadě venku, což je nejdelší série Toronta v zápasech venku v této sezoně.

Leafs mají v posledních třech zápasech na ledě Nassau Colisea bilanci 2-0-1.

Najde Tavares recept na Gustavssona?

My doufáme, že ne. Útočník New Yorku vstřelil před včerejším zápasem ve 12-ti zápasech 8 branek a připsal si celkem 21 bodů.

Proti Leafs ale vyšel Tavares naprázdno.

„Opravdu na tom příliš nezáleží… snažím se, přispět ofenzivně k dobrému výsledku a my jsme dnes večer nevyhráli. To je to na čem nejvíce záleží a o co se nejvíce starám,“ řekl po včerejším zápase Tavares. „Je konec té sérii. Prostě to hodím za hlavu a připravím se na zítřek.“

New York vyhrál posledních pět zápasů ze sedmi na domácím ledě.

V dnešním zápase dostane pravděpodobně volno Evgeni Nabokov, který nastoupil v 15-ti z posledních 16-ti zápasů. Do branky se tak možná postaví Al Montoya, pro kterého to bude první zápas od 20. prosince 2011, kdy utrpěl otřes mozku v zápase na ledě Winnipegu Jets.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

Oba týmy mají v posledních zápasech skvělou bilanci v oslabení. Toronto neinkasovalo branku v oslabení v 10-ti zápasech v řadě. Isles ubránili přesilovku soupeře ve všech 14 případech během posledních šesti zápasů.

One thought on “Leafs hrají dnes večer na ledě Islanders poslední zápas před All-Star Game

1. zopakovat výkon ze včerejška a bude to dobrý…Caps hrajou teď tři zápasy bez Oviho tak by se jim nemuselo příliš dařit a mohli bychom je přeskočit. Po ASG hrajem dvakrát v řadě s Pens…a příští sobotu v Ottawě…už půjde do tuhýho