Reimer, Leafs zdecimovali Senators

Toronto Maple Leafs vyhráli Bitvu o Ontario na ledě Ottawy Senators v rámci sobotního vydání Hockey Night In Canada 5-0.

James Reimer pochytal 49 střel a připsal si druhý shutout v řadě. Branku a dvě asistence si připsal Tyler Bozak a Phil Kessel. Všichni tři byli vyhlášeni hvězdami zápasu.

„Opravdu jsem se chtěl trochu zlepšit. Vím, že jediný způsob je pracovat tvrdě a dělat to, co si myslím, že je správné. Proto jsem jel domů a dostal jsem se do trochu lepší formy během All-Star přestávky,“ řekl po zápase gólman Leafs. „Nikdy jsem si ale nepomyslel, že to přijde se dvěma shutouty v řadě. Je hodně legrační to zažít.“

Výborný výkon podal včera celý tým Toronta, ovšem famózní výkon podala první řada Leafs.

Phil Kessel a Tyler Bozak si připsali tři body za branku a dvě asistence, Dion Phaneuf vstřelil svůj osmý gól v sezoně. Díky dvěma asistencím si Joffrey Lupul připsal již 54 bodů v této sezoně, což je jeho nejlepší výsledek v kariéře.

Další branky Leafs vstřelili obránci Luke Schenn a Cody Franson.

Leafs se výhrou posunuli se 60 body na osmé místo ve Východní konferenci, jen o bod za Ottawu, která má odehráno o tři zápasy více.

V polovině první třetiny přežili Leafs dvě oslabení v rychlém sledu po sobě a na konci první části hry odskočili domácím do dvoubrankového vedení.

Ve 14. minutě obránce Jake Gardiner vyhodil jednoduše o mantinel kotouč ze zóny Toronta, ve středním pásmu se k němu dostal Phil Kessel, který opakovanou střelou překonal Craiga Andersona v brance domácí Ottawy, 1-0 Leafs.

Necelé tři minuty před koncem první třetiny využil kapitán Maple Leafs Dion Phaneuf přesilovou hru po parádní přihrávce od Phila Kessela a zvýšil tak na 2-0.

„Myslím si, že ty oslabení byly opravdu důležité pro náš tým,“ řekl po zápase kapitán Toronta Dion Phaneuf.

„Phil má skvělé vidění. Má skvělé ruce a ukázal to tou přihrávkou. Dal mi to přímo na čepel,“ komentoval pak Phaneuf přihrávku svého spoluhráče před druhou brankou Toronta.

Toronto neinkasovalo branku v oslabení již 14 zápasů v řadě.

Navíc mohlo být pro domácí ještě hůř. Grabovski totiž v další přesilové hře 73 vteřin před koncem první třetiny trefil tyčku domácí branky.

Poměr střel v první části byl 16 ku 12 ve prospěch Leafs. Ovšem ve druhé třetině domácí přestříleli Toronto 21-9.

Reimer zůstával dál neprůstřelný a v polovině 9. minuty druhé třetiny překonal Andersona Tyler Bozak ze samostatného úniku po další krásné přihrávce od Phila Kessela, 3-0 Leafs.

Ve třetí třetině nejprve Reimer chytil nebezpečnou střelu Erika Condry a o minutu později ukončil všechny naděje domácích Luke Schenn, který si zcela nehlídaný nabruslil na pravý kruh pro vhazování a střelou zápěstím zvýšil na 4-0. Pro Schenna to byla teprve druhá branka v sezoně.

Ve 13. minutě třetí třetiny využil přesilovou hru Toronta Cody Franson střelou ze stejného místa jako Phaneuf a Schenn před ním a uzavřel tak skóre na konečných 5-0 pro Toronto.

Zápas se hrál ve skvělé atmosféře. Hlediště Scotiabank Place zaplnili fanoušci Maple Leafs a vytvořili hráčům Blue & White téměř domácí prostředí.

„Kdykoliv sem přijedeme, tak jsou fanoušci skvělí a podpoří nás,“ řekl Phaneuf. „Fans jsou velmi hlasití a je skvělé být součástí takové atmosféry. Byla to atmosféra jako v playoff.“

V pondělí nastoupí Leafs na domácím ledě proti žhavému Edmontonu Oilers a hned v úterý hrají Leafs na ledě Winnipegu Jets.