Leafs nestačili na Jets. Série výher je u konce

Toronto Maple Leafs prohráli v úterním zápase na ledě Winnipegu Jets 1-2. Skončila tak třízápasová série výher Maple Leafs.

Potřetí v řadě v dresu Maple Leafs dosáhl mety 30-ti branek v sezoně Phil Kessel. Na začátku 12. minuty otevřel skóre zápasu po samostatném úniku. Kessela uvolnil perfektní přihrávkou Joffrey Lupul. Nabruslil si do pásma, vyhnul se obránci Tobiasu Enstromovi a střelou švihem překonal Ondřeje Pavelce v brance Jets, 1-0 Leafs.

Bohužel žádný další útočník Toronta se již neprosadil a tak domácím stačili dvě branky k výhře nad Maple Leafs.

V 15. minutě první třetiny vyrovnal svou druhou brankou v sezoně Chris Thorburn po nájezdu na Gustavssona z levého křídla a střelou backhandem mezi Gustavssonovi betony.

Oba týmy si sice vytvářeli šance, hrál se ale velmi urputný hokej. Leafs vyslali na domácího gólmana pouze 18 střel. Gustavsson si připsal 27 zásahů z 29 střel.

Rozhodnutí přišlo v polovině zápasu. Útočník domácích Jets Blake Wheeler se z levého křídla natlačil přes Cody Fransona před Jonase Gustavssona, jeho střelu ještě brankář Leafs svým pravým chráničem zastavil ale volný puk dorazil do branky Bryan Little, 1-2.

Ve třetí třetině měli oba týmy výhodu přesilové hry, ale ani jeden tým ji nevyužil.

Toronto ubránilo od nového roku již 24 oslabení v 16-ti zápasech v řadě. Rekord NHL drží Chicago Blackhawks, které v sezoně 1969-70 neinkasovalo branku v oslabení 19 zápasů v řadě.

Asi největší šanci na vyrovnání měl necelých pět minut před koncem třetí třetiny Matthew Lombardi, kterého uvolnil zpětnou přihrávkou Joey Crabb. Lombardi se dostal až před Pavelce ale šanci nevyužil. Torontu nevyšla ani závěrečná hra bez brankáře.

Příští zápas hrají Leafs ve čtvrtek na ledě Philadelphie Flyers.

3 thoughts on “Leafs nestačili na Jets. Série výher je u konce

1. palec nahoru Sváto, tohle video je přesně to co jsem potřeboval vidět po včerejším zápase…na takový videa bych se dokázal dívat od rána do večera

2. skoda, doufal jsem ze Jets porazime. Ovsem to malo sanci co jsme meli Pavel zlikvidoval. Tak se tesme dalsi zapas s Flyers, kteri momentalne nemaji moc velkou formu. Doufam, ze budou potrebny dva body. Hodne me taky potesilo ze vcera prohrala i Ottawa – aspon ze tak 🙂