Uspějí Leafs dnes večer na ledě Flyers?

Toronto Maple Leafs (28-20-6) hrají dnes večer na ledě Philadelphie Flyers (30-16-7) druhý vzájemný zápase v této sezoně.

V prvním vzájemném zápase 24. října 2011 prohráli Leafs na ledě Flyers 2-4 díky dvěma brankám Jaromíra Jágra a Scotta Hartnella.

Leafs po šesti zápasech poprvé bez bodu

V úterním zápase na ledě Winnipegu Jets se Leafs dostali do vedení 1-0 díky brance Phila Kessela. Jets ve druhé třetině skóre otočili na svou stranu a ve třetí třetině již Toronto k ničemu nepustili.

Leafs tak po sérii šesti zápasů (5-0-1) poprvé nebodovali.

Toronto na sedmém místě ve Východní konferenci ztrácí na svého dnešního soupeře jen pět bodů. Před devátou Floridou Panthers mají Leafs náskok tří bodů, ale se dvěma odehranými zápasy navíc.

„Tohle je tým, který budeme stíhat do konce sezony,“ řekl po středečním tréninku útočník Joffrey Lupul. „Ve čtvrtek to pro nás bude velká zkouška.“

James Reimer si ve třech posledních zápasech připsal dvě čistá konta a po jednozápasové přestávce se dnes pravděpodobně postaví opět do branky Leafs. Proti Flyers má bilanci 1-1-0, průměr 2,53 branky na zápas a úspěšnost zásahů 92,1%.

Tři prohry Flyers v řadě

Flyers prohráli tři zápasy v řadě, což je jejich nejdelší sérii proher v této sezoně.

V posledním zápase Flyers proti NY Islanders dělali všechno jen ne vstřelit branku. Flyers přestříleli svého soupeře 45-18, ale branka v celém zápase nepadla. Rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější hráči Islanders.

Jednička Flyers brankář Ilya Bryzgalov má v posledních čtyřech zápasech bilanci 1-1-2. V těchto čtyřech zápasech inkasoval pouze šest branek. V šesti z posledních osmi zápasů navíc inkasoval pouze jednu nebo méně branek.

Proti Maple Leafs nastoupil Bryzgalov ve třech zápasech od začátku a v pěti zápasech celkem. Jeho čísla proti Torontu jsou úžasná, bilance 4-0-0, průměr inkasované branky 1,55 a úspěšnost zásahů 94,3%.

V sestavě Philadelphie bude stále chybět útočník James van Riemsdyk (otřes mozku). Kapitán Chris Pronger je mimo hru do konce sezony.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času.