Pátá prohra ze šesti zápasů. Leafs nestačili na Nucks

Toronto Maple Leafs prohráli v sobotním zápase na ledě Vancouveru Canucks po jednoznačném průběhu 2-6.

Dvě branky vstřelil Alexandre Burrows a oba dva Sedinové si připsali po čtyřech bodech, Daniel Sedin vstřelil branku a přidal tři asistence, zatímco jeho dvojče Henrik přidal čtyři gólové přihrávky.

Od roku 2003 prohráli Leafs s Canucks deset zápasů v řadě se celkovým skóre 21-44. Ve dvou letošních zápasech mají skóre 5-11.

Leafs inkasovali v první třetině dva rychlé góly v řadě a domácí Canucks zcela ovládali hru. V první části přestříleli Leafs 11-4.

Na začátku druhé třetiny Toronto inkasovalo po třetí. Hráči Toronta špatně pokryli vlastní zónu a Burrows byl v ideální střelecké pozici zcela osamocený, 0-3. Reimer neměl žádnou šanci brance zabránit.

Na začátku sedmé minuty druhé třetiny využil Dion Phaneuf odkryté branky Canucks a snížil na 1-3. Leafs si začali vytvářet více šancí, ale veškeré myšlenky na zvrat v zápase brzy zmizely.

Domácí vstřelili dvě branky v rozmezí 1:34 a bylo po zápase. Ve 12. minutě se po další chybě Leafs ve vlastním pásmu trefil Daniel Sedin a na konci 13. minuty využil Sami Salo přesilovou hru po chybě Lombradiho, který nedokázal vyhodit kotouč z pásma.

Po čtvrté brance domácích vystřídal v brance Toronta Jamese Reimera Jonas Gustavsson. Reimer si za 31 minut připsal 14 zásahů z 18 střel Canucks. Gustavsson na tom nebyl v zápase o mnoho lépe. Z 18 střel pochytal 16 pokusů domácích.

Ve třetí třetině zvýšil po rychlé souhře v útočném pásmu Kevin Bieksa na 6-1 pro domácí.

Dvacet vteřin před koncem třetí třetiny upravil skóre na konečných 2-6 Nikolai Kulemin, který vstřelil svou první branku po 16-ti zápasech.

Do sestavy Leafs se vrátil Luke Schenn, který odehrál 21:10 a připsal si asistenci u branky Nikolaie Kulemina.

Leafs se vrací na domácí led, na kterém hrají čtyři následující zápase. V úterý Leafs nastoupí proti New Jersey Devils, ve čtvrtek proti San Jose Sharks a v sobotu proti Washingtonu Capitals.

Navzdory prohře se Leafs stále drží na osmé, poslední postupové příčce do playoff. Ovšem prakticky bez náskoku před devátým Washigtonem.

One thought on “Pátá prohra ze šesti zápasů. Leafs nestačili na Nucks

1. už to neni dobrý, děláme strašně moc chyb v obraně, dneska z toho pramenily snad všechny goly, že neumíme vyhodit puk z pásma…škoda, že po snížení na 1:3 jsme nedali kontaktní gol z těch šancí…musíme se sebrat a začít hrát