Vrátí se Leafs na domácím ledě forma? Dnes večer hrají s Devils

Toronto Maple Leafs(29-24-6) hrají dnes večer na domácím ledě třetí vzájemný zápas s New Jersey Devils (34-20-4) v této sezoně.

Oba týmy vyhráli po jednom zápase. Naposledy Devils 6. prosince 2011 na ledě ACC 3-2 v prodloužení. Leafs uspěli 2. listopadu 2011 na ledě Prudential Center 5-3.

Přijdou změny?

Leafs v posledních šesti zápasech vyválčili pouze jednu výhru na ledě Edmontonu Oilers 4-3 v prodloužení. Naposledy Leafs podlehli v sobotu na ledě Vancouveru Canucks 2-6.

Již v neděli se GM Maple Leafs Brian Burke údajně setkal v New Yorku s GM Columbusu Blue Jackets, aby spolu jednali o možných výměnách mezi oběma kluby.

Leafs se jen díky špatné hře Washingtonu Capitals stále drží na osmé, poslední, postupové příčce do playoff. Na Toronto se začínají tlačit také ostatní týmy a Leafs tak musí začít hrát o mnoho lépe než v posledních zápasech.

V sobotu měl Joffrey Lupul nastřelený kotník a vynechal pondělní trénink týmu. Dnes by měl být již připravený nastoupit. Do sestavy by se měl vrátit také obránce Carl Gunnarson, který vynechal poslední tři zápasy, které Leafs hráli na západě Kanady kvůli zraněnímu kotníku.

Do branky Leafs se postaví Jonas Gustavsson, který proti Devils vyhrál tři poslední zápasy s průměrem 1,67 obdržené branky na zápas.

Dobrá forma Devils

New Jersey hrají v posledních zápasech velmi dobře a zdá se, že se po roční přestávce vrátí zpět do playoff. V posledních 10-ti zápasech mají Devils bilanci 8-1-1 a momentálně jsou se 72 body na čtvrté příčce ve Východní konferenci.

V posledním zápase Devils uspěli v neděli na ledě Montrealu Canadiens 3-1.

Do své obvyklé formy se vrátil brankář Martin Brodeur, který má od All-Star přestávky bilanci 7-1-0 a průměr 1,72 obdržené branky na zápas. V posledních pěti zápasech s Torontem má brankář Devils bilanci 2-3-0 a průměr 3,37 obdržené branky na zápas.

Ofenzivu Devils vede Kovalchuk, který vstřelil od Zápasu hvězd 6 branek a přidal 12 asistencí a také Zach Parise, který v posledních 12-ti zápasech vstřelil 7 branek a přidal 5 asistencí.

Devils vyhráli poslední dva vzájemné zápasy s Torontem v Air Canada Centre a tři z posledních čtyř zápasů celkem.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času.