Špatný začátek a mdlý výkon, Leafs prohráli s Caps

Toronto Maple Leafs prohráli sobotní domácí zápas s Washingtonem Capitals 2-4. Pro Toronto to je čtvrtá porážka v řadě a osmá v posledních devíti zápasech (1-7-1).

Stačilo zhruba půl minuty hry k tomu, aby Leafs prohrávali a necelé čtyři minuty k tomu, aby prohrávali o dvě branky.

Po 32 vteřinách hry Marcus Johansson obkroužil branku Leafs a zasunul kotouč do odkryté klece Jamese Reimera, který se nestačil přesunout, 0-1.

Nedlouho poté, ve třetím zápase doma v řadě, Leafs prohrávali 0-2. Alexander Semin obral snadno o kotouč Luke Schenna a svižnou střelou zápěstím prostřelil Reimera podruhé.

Obě branky, které gólman Leafs inkasoval nepatřili zrovna mezi nechytatelné a James Reimer si pak ve zbytku první třetiny vysloužil několik posměšků od diváků v ACC kdykoliv zastavil střelu hráčů Capitals.

Ve druhé třetině si Caps vypracovali pohodový náskok díky brankám Jeffa Halperna a Keitha Aucoina, který se trefil poprvé v sezoně.

Ve třetí třetině vstřelili Maple Leafs dvě nic neřešící branky. V páté minutě se poprvé v sezoně trefil Colby Armstrong a necelých pět minut před koncem zápasu upravil na konečných 2-4 Tim Connolly.

Zajímavé bylo sledovat vyjádření Maple Leafs po zápase.

Kapitán Maple Leafs Dion Phaneuf spatřuje špatné výsledky týmu v souvislosti s blížící se uzávěrkou přestupů. Podle něj hrají hráči Maple Leafs pod tlakem možné výměny do jiného týmu.

„Je to těžká část roku pro hráče hrající na velkém trhu jako je tento. Každý den se objevují zprávy o výměnách. Ale to je součást hry a musíme si tím všichni projít. Vrátíme se se správným postojem a musíme vyhrát příští zápasy. To je náš cíl.“

Kouč Ron Wilson vinil ze špatných výkonů především brankáře. Ne poprvé v posledních týdnech.

„Dvě branky na začátku zápasu byly chytatelné šance,“ začal po zápase tiskovou konferenci Ron Wilson. „Oni měli zásahy, my ne. Kvůli tomu jsme si vykopali díru.“

„Svým způsobem jsme čekali, že se stane něco špatného v brankovišti a musíme najít způsob jak se přesto dostat. Jednoduché.“

„Neznám příliš mnoho koučů, kteří na to mají odpověď. Můžete brankáře vyměnit, ale myslel jsem, že když si vezmu dnes večer time out a řeknu všem, aby se uklidnili, tak že se z toho můžeme dostat.“

Reimer byl po zápase mnohem víc zklamaný než obvykle. S novináři, kteří se sešli v prázdné šatně u jeho místa, mluvil velmi tiše.

„Fanoušci k nám byli značně loajální, ke mě také,“ řekl Reimer po zápase, ve kterém si připsal 32 zásahů ze 36 střel. „Oni jsou ti, kteří platí peníze, oni jsou ti, kteří si zaslouží aby hráči před nimi hráli dobře, včetně mě.“

Leafs v posledním zápase před trade deadline podali velmi špatný výkon a napětí v Torontu je cítit na každém kroku. Bilance 1-7-1 dává důvod ke změnám, ovšem kapitán týmu Dion Phaneuf si nemyslí, že velké změny jsou potřeba.

„Věříme v tento tým.“

Před zápasem Maple Leafs uctili vítěze Stanley Cupu z roku 1962 od jejichž vítězství letos uplyne 50 let. Stanley Cup v roce 1962 byl pro Toronto prvním po 11-ti letech.

Doufejme, že tak dlouho Leafs čekat na postup do playoff nebudou. Naposledy Leafs postoupili do vyřazovacích bojů v sezoně 2003-04, tedy téměř před osmi lety..