Marlies se po dvou výhrách dotáhli na čelo konference

Toronto Marlies, záložní tým Maple Leafs v AHL, se po dvou víkendových výhrách na domácím ledě Ricoh Colisea dotáhli na čelo Západní konference. Marlies nejprve v sobotu porazili Grand Rapids Griffins 3-2 v prodloužení. V neděli si pak Marlies poradili v posledním zápase na domácím ledě v základní části s Hamiltonem Bulldogs 3-1.

Sobotní drama

Sobotní zápas rozhodl po 45 vteřinách nastavení Philippe Dupuis. V brance Marlies si připsal 35 zásahů Jussi Rynnas. Zápas sledovalo 5 868 diváků.

Toronto muselo v zápase otáčet nepříznivý stav 1-2 po dvou třetinách. V polovině první třetiny poslal Marlies do vedení Jerry D’Amigo, který vstřelil svou 15. branku v sezoně.

„Opravdu jsem potřeboval si zase začít věřit a tohle mi pomohlo,“ řekl D’Amigo po zápase. D’Amigo se trefil poprvé od 16. března, kdy se prosadil na ledě stejného soupeře.

Ve druhé třetině hráči Griffins otočili skóre díky dvěma brankám Douga Janika a Fabiana Brunnstroma.

Ve třetí třetině, v čase 14:56 vyrovnal na 2-2 Marcel Mueller, jehož backhandová střela byla tečována jedním z obránců a přes rameno hostujícího gólmana zapadla do sítě.

Zápas rozhodl v nastaveném čase Philippe Dupuis, který se dostal do rychlého brejku po přihrávce Mark Frasera přes střední pásmo. Dupuis byl nakonec vyhlášen první hvězdou zápasu.

„Zejména před playoff chcete vyhrát zápas jako byl tento, kdy musíte otočit skóre nebo vyhrát v prodloužení,“ řekl kouč Marlies Dallas Eakins po zápase. „Chcete, aby si váš tým v těchto situacích věřil a naši kluci si věří.“

Derby s Hamiltonem

Nedělní zápas proti Hamiltonu Bulldogs byl plný osobních soubojů a rvaček tak jak je mezi těmito dvěma soupeři zvykem. Hned v první třetině viděli diváci dva pěstní souboje Zacka Fitzgeralda, který se nejprve porval s Kelsey Wilsonem a cestou na trestou lavici se pustil do křížku s Coltonem Orrem.

Obránce Hamiltonu Fitzgerald dostal nakonec dva tresty za bitku a společně s Orrem také trest do konce utkání.

Za další tři minuty se do sebe pustili obránce Hamiltonu Alex Henry a obránce Marlies Mark Fraser.

Skóre zápasu otevřel v polovině první třetiny hostující Joonas Nattinen, ale ještě v první části vyrovnal na 1-1 Nicolas Deschamps.

V polovině třetí třetiny poslal Marlies do vedení 2-1 kapitán Ryan Hamilton, který vstřelil svou 25. branku v sezoně a střelou do prázdné branky pečetil šestou výhru Marlies v řadě Greg Scott.

Do sestavy Marlies se v neděli vrátil brankář Ben Scrivens, který odchytal poslední čtyři zápasy Maple Leafs v základní části NHL. Proti Hamiltonu si Scrivens připsal 26 zásahů. Ve druhé třetině zastavil navíc nařízený samostatný nájezd Phila DeSimoneho.

Do sestavy záložního týmu Maple Leafs se v neděli přesunuli také obránce Jake Gardiner a útočník Matt Frattin. V úterý by se měl k Marlies přidat také Jay Rosehill, pokud si ho žádný tým nestáhne z waiver listu.

Marlies vyhráli šest zápasů v řadě a dotáhli se na vedoucí tým Západní konference Oklahomu City Barons. Oba dva týmy mají na svém kontě 95 bodů, ovšem Oklahoma má odehráno o jeden zápas méně.

„Jsme na prvním místě srovnaní, takže bychom rádi na první místě skončili,“ řekl Ryan Hamilton. „Vím, že má Oklahoma jeden zápas k dobru, ale je to náš cíl. Chceme být první. Chceme vyhrát každý zápas.“

Marlies zbývá odehrát v základní části ještě dva zápasy na ledě Abbotsford Heat, v tuto chvíli čtvrtého celku Západní konference.