Marlies o víkendu zakončili základní část a v playoff se utkají s Rochesterem

Toronto Marlies zakončili o víkendu základní část AHL dvěma zápasy na ledě týmu Abbotsford Heat.

V pátečním zápase Marlies podlehli svému soupeři 0-3, čímž ukončili svou šestizápasovou sérii výher.

Za domácí skórovali Hugh Jessiman, Jon Rheault a do prázdné branky Clay Wilson.

V brance Marlies si připsal 20 zásahů ze 22 střel Ben Scrivens. Za jeho výkon ho chválil také kouč Marlies Dallas Eakins.

„To byla jedna ze zábavných věcí na tomto zápase – oba gólmani byli excelentní. Scrivens byl skvělý na začátku první třetiny. Také ve druhé třetině měl parádní zákroky. A když jsme měli naše obrovské šance tak jejich gólman ukázal, že umí také chytat.“

V první třetině měli Marlies pětiminutovou výhodu přesilové hry po vyloučení domácího Letourneau-Leblonda za naražení na hrazení, ale dlouhou přesilovku nevyužili.

Toronto má v AHL nejhroší přesilovou hru a bylo to vidět také v tomto zápase, ve kterém Marlies nevyužili ani jednu ze tří přesilovek.

V neděli Marlies dvakrát vyrovnali náskok soupeře, ale nakonec podlehli 4-5 v prodloužení.

V brance Toronta nastoupil tentokrát Jussi Rynnas, který pochytal 21 ze 26 střel soupeře.

Domácí Heat se dostali v první třetině do dvoubrankového vedení po brankách Maxe Reinharta a Davida Eddyho. Ještě v první části hry snížil v přesilové hře Philippe Dupuis na 1-2.

Ve druhé třetině Max Reinhart svou druhou brankou v zápase vrátil domácím dvoubrankový náskok, 1-3. Ten ale během necelých dvou minut vymazali Marlies dvěmi využitými přesilovými hrami na přelomu první a druhé poloviny zápasu. Nejprve se trefil Matt Frattin a 1:43 po něm Carter Ashton, 3-3.

V polovině třetí třetiny využili také domácí přesilovou hru a Nick Tuzzolino poslal domácí opět do vedení, 3-4. Netrvalo dlouho a Matt Frattin svou druhou brankou v zápase opět vyrovnal, 4-4.

Další branka v základní hrací době již nepadla. Po 1:08 nastavení rozhodl o výhře domácích Heat svou druhou brankou v zápase obránce Nick Tuzzolino.

Marlies tentokrát využli tři ze sedmi přesilových her, což jim určitě před playoff velmi pomůže.

Záložní tým Maple Leafs skončil v základní části na druhém místě v Západní konferenci a nastoupí v prvním kole playoff Calder Cupu proti záložnímu celku Buffala Sabres, Rochester Americans. Marlies vyhráli v letošní sezoně sedm z deseti vzájemných zápasů s Americans.

3 thoughts on “Marlies o víkendu zakončili základní část a v playoff se utkají s Rochesterem

1. škoda, že takle nezakončili sezony i Maple Leafs (myslím postupem do PO) 🙁

2. no upřímně když vidím ty zápasy playoff, tak se Leafs budou muset hodně zlepšit aby v playoff neskončili hned po čtyrech zápasech….až tam teda postoupíme…jedna věc je vytvořit tým, který postoupí do playoff a druhý věc je vytvořit tým, který v playoff něčeho dosáhne…ale jednou se dočkáme, věřím tomu

3. Jojo Michale souhlasim, kdyz vidim ty zapasy, tak si rikam co my by jsme tam vlastne hledali.