Marlies prohráli také druhý zápas v Norfolku

V sobotu se hrál ve Scope Aréně na pobřeží atlantského oceánu druhý zápas finále Calder Cupu a Marlies bohužel ani tentokrát neuspěli.

Marlies sice dokázali být domácímu týmu střelecky více vyrovnaným soupeřem, než v zápase číslo 1, ale nedokázali najít úspěšný recept na gólmana Dustina Tokarskiho. Ze 32 střeleckých pokusů ho dokázal překonat pouze Joe Colborne střelou v přesilové hře na konci první třetiny a Juraj Mikúš dorážkou na brankovišti 43 vteřin před koncem třetí třetiny za rozhodnutého stavu 1-4.

Za stavu 0-2 se finálová série přesouvá na led Ricoh Colisea, kde se budou hrát tři zápasy v řadě, ovšem za předpokladu, že alespoň jeden z následujících dvou zápasů Marlies vyhrají. A to bude podle slov kouče Marlies Dallase Eakinse velmi těžký úkol.

„Bude to jako běžet maraton proti příkrým horám.“

„Jsme ale na správné cestě. A myslím si, že naši kluci opravdu věří, že můžeme doma vyhrát,“ řekl kouč po sobotním zápase.

Do první větší šance zápasu se v 9. minutě dostal český útočník v barvách Admirals Ondřej Palát, ale Scrivens byl se svou lapačkou u levé tyčky připravený. V 11. minutě vyzkoušel poprvé vážněji Tokarskiho v domácí brance Joe Colborne, který několik vteřin po svém střeleckém pokusu obtiskl na zadní mantinel domácí hvězdu Tylera Johnsona.

V 15. minutě již otevřel skóre druhého zápasu slovenský útočník Richard Panik, který si v sobotu připsal dva body za branku a jednu asistenci. Obránce Toronta Mark Fraser nedokázal zastavit Panika při úniku po pravém křídle. Scrivens se snažil svou hokejkou vypíchnou Panikovi kotouč, ale minul a Panik jen tak lehce usměrnil kotouč mezi Scrivensovi betony, 0-1.

Marlies se hned snažili o odpověď. Čtyři minuty před koncem první třetiny vyzkoušel pozornost Tokarskiho Carter Ashton a necelé dvě minuty poté vybojoval kotouč na vlastní modré čáře Nicolas Deschamps, ale Tokarskiho ze samostatného úniku nepřekonal.

Přišlo ale vyloučení domácího Trevora Smithe a Joe Colborne po 14 vteřinách využil přesilovou hru střelou z vrcholu kruhu, 1-1.

Ve 4. minutě druhé třetiny si mezi kruhy zaklepal hokejkou o led obránce Marlies Simon Gysbers, Jay Rosehill ho parádně našel, ale Gysbers svou tečí Tokarskiho nepřekonal. Na začátku šesté minuty si zase Scrivens pohlídal svou pravou tyčku proti průniku českého obránce Radko Gudase. V osmé minutě se dostal do samostatného úniku útočník domácích Alex Killorn, ale Scrivens trochu se štěstím jeho kličku zastavil.

Necelých pět minut před koncem druhé třetiny zlomil vyrovnaný stav 1-1 svou brankou Alexandre Picard, který překonal Scrivense dorážkou střely Mike Angelidise.

Na začátku třetí třetiny nevyužili domácí hráči pokračující přesilovku 4 na 3 z konce druhé třetiny. Po další sérii vyloučení ve 4. minutě třetí třetiny hráli domácí další přesilovou hru 4 na 3, ale ani tentokrát další branku nepřidali.

Naopak Greg Scott v oslabení 3 na 4 vystihl rozehrávku Admirals v útočném pásmu, dostal se do rychlého brejku, ale Tokarski jeho kličku do forhandu vystihl. Útočník Toronta byl ale při svém úniku faulován obráncem Markem Barberio, který Scotta sekl přes ruku. Několik vteřin se tedy hrálo také 3 na 3. Greg Scott utkání nakonec nedohrál a zprávy o jeho stavu zatím nejsou známy.

Domácí pak dvěma brankama Brandona Segala a Trevora Smithe zvýšili na 4-1 a prakticky tak rozhodli o své druhé výhře v sérii.

Ačkoliv Marlies vyslali na branku domácích ve třetí třetině 13 střel, tak se dočkali pouze jednou. 43 vteřin před koncem třetí části dorazil střelu Cartera Ashtona Juraj Mikuš a upravil tak skóre na konečných 2-4.

Bývalý obránce Maple Leafs potažmo Marlies, Keith Aulie, který byl před letošní uzavírkou přestupů vyměněn do Tampy Bay si připsal dvě asistence.

Ben Scrivens vstupoval do finále Calder Cupu s průměrem 1,61 obdržené branky na zápas, ale ve dvou zápasech inkasoval již celkem šest branek.

Marlies prohráli poprvé v letošním playoff dva zápasy v řadě. Pro Norfolk to byla osmá výhra v řadě.

Série se nyní za stavu 0-2 stěhuje do Toronta. Zápas číslo 3 se hraje v noci ze čtvrtka na pátek od 1 hodiny ráno našeho času. Ve 39 ze 42 finálových sériích se tým, který vedl 2-0 na zápasy radoval ze zisku Calder Cupu.