Marlies prohráli také čtvrtý zápas finále

Hokejisté Toronta Marlies proháli čtvrtý zápas finále Calder Cupu jednoznačně 1-6. Tým Norfolku Admirals tak získal trofej po výhře 4-0 na zápasy.

Nejužitečnější hráč letošní sezony a nejlepší nováček AHL Cory Conacher si v sobotním zápase připsal čtyři asistence. Čtyři body za dvě branky a dvě asistence si připsal Tyler Johnson a dvě branky vstřelil obránce Mike Kostka.

Admirals se dostali v sedmé minutě zápasu do vedení po tom, co se puk odrazil opět velmi nešťastným způsobem od brusle obránce Marlies Juraje Mikúše.

Sedmnáct vteřin před koncem první třetiny srovnal na 1-1 Mike Zigomanis brankou v přesilové hře 5 na 3 po sérii několika vyloučení na obou stranách.

Hosté ale pokračovali ve své převaze nad Marlies.

Ve druhé třetině přestříleli domácí tým poměrem střel 12-7 a vstřelili dvě branky. V páté minutě prostřelil Scrivense střelou od modré čáry Mike Kostka. Necelé čtyři minuty před koncem druhé části pak překonal brankáře Toronta Tyler Johnson střelou zpoza brankové čáry když se kotouč odrazil od Scrivensových zad do sítě.

Skóre 1-3 a poměr střel po druhé části 15-24 z pohledu farmářského týmu Toronta vypovídali jasně o stavu utkání.

Ve třetí třetině Admirals přidali další tři branky. Hned v první minutě využil přesilovou hru 5 na 3 svou druhou brankou v zápase Mike Kostka. Sedm a půl minuty před koncem třetí třetiny se kouč Marlies odhodla ke hře bez brankáře, čehož ovšem využil Tyler Johnson a vstřelil také svou druhou branku v zápase. Za necelou minutu uzavřek skóre zápasu na konečných 1-6 Pierre-Cedric Labrie, který dorazil do odkryté branky předchozí střelu Michela Ouelleta.

Ben Scrivens pochytal 26 z 31 střel Admirals.

Norfolk ani jednou ve finálové sérii neprohrával. Svou výjmečnou sezonu zakončil deseti výhrami v řadě. Po 28 výhrách v řadě na konci základní části uhrál v playoff bilanci 15-3. V posledních 46 zápasech Admirals 43 z nich vyhráli.

Po včerejším zápase se tak hráči Norfolku Admirals zaslouženě radovali ze zisku prvního Calder Cupu ve své 12-ti leté historii.

Nejužitečnějším hráčem playoff byl vyhlášen útočník Norfolku Alexandre Picard, který v 18 zápasech playoff vstřelil devět branek a připsal si celkem 16 bodů.

„Není náhodou, že Norfolk vyhrál všechny tyhle zápasy v řadě,“ ocenil po zápase soupeře Dallas Eakins. „Je to vynikající tým, který není pouze zkušený, ale také skvěle napadal a byli zdraví.“

Navzdory zklamání z finále byl kouč Eakins na svůj tým hrdý. Marlies v této sezoně vyhráli svou Severní divizi, skončili druzí v Západní konferenci a postoupili až do finále Calder Cupu poprvé ve své historii.

Chtěl bych, aby naši hráči pochopili, jakou sezonu jsme měli. Byla to úžasná sezona. Bojovali i přes nepřízeň osudu. Stmelili se a spoléhali jeden o druhého, že dokáží vyhrát.“

One thought on “Marlies prohráli také čtvrtý zápas finále

1. gratulace Norfolku, ale naši kluci taky předvedli že hokej hrát umí. Škoda že do finálne nemohl zasáhnout Frattin určitě nám dost chyběl.