Po dvou prohrách s divizním rivalem chtějí Marlies uspět v Lone Star State

Minulý týden

Toronto Marlies se vydali minulý týden poprvé v této sezoně na trip do provincie British Columbia. A Na ledě svého divizního rivala Abbotsford Heat prohráli dva zápasy v řadě ve dvou dnech.

Ve čtvrtek Marlies prohráli 0-3 po tom, co drželi dvě třetiny bezbrankový stav. Ovšem na začátku třetí části udeřili Heat dvakrát během oslabení. Bena Scrivence překonal nejprve Steve McCarthy a tři vteřiny po něm stále v oslabení Ben Street. Výhru domácích pojistil střelou do prázdné branky Sven Baertschi. Ben Scrivens pochytal 24 z 26 střel domácích.

V pátečním zápase sice Marlies vedli, ale Heat skóre otočili a i přes snížení nakonec vedení udrželi až do konce. V první třetině vstřelil první branku ve své profesionální kariéře  Spencer Abbott. Na přelomu první a druhé třetiny otočil hattrickem skóre ve prospěch domácích Roman Horák. V polovině zápasu snížil na 2-3 brankou v oslabení Paul Ranger. Vyrovnat se již ale Marlies nepodařilo a nakonec podlehli 2-4. V brance Marlies se objevil poprvé v této sezoně Mark Owuya, který si připsal 15 zásahů z 19 střel.

Tento týden

Marlies hrají tento týden tři zápasy ve třech dnech na ledě svých soupeřů v Texasu.

Ve čtvrtek Marlies nastoupí na ledě Houston Aeros (farmy Minnesoty Wild). V dresu Aeros září hvězdička Mikael Granlund, který si připsal 12 bodů (4 branky a 8 asistencí) v 8 zápasech. V současné době patří Houstonu s bilancí 5-3-1-1 šestá příčka v Západní konferenci.

V pátek se Marlies přesunou do Austin, kde se utkají s celkem Texas Stars (farma Dallasu Stars). Stars získali zatím v této sezoně o bod méně než Marlies a se šesti body jim patří 14 příčka v Západní konferenci. Jejich nejproduktivnějším hráčem je Cody Eakin, který si připsal 7 bodů za 4 branky a 3 asistence v osmi zápasech.

Ve třetím zápase nastoupí Marlies v sobotu na ledě San Antonio Rampage, farmy Floridy Panthers. San Antonio vybojovalo zatím v této sezoně bilanci 4-4-0-1 a patří jim na Západě 11 místo. Nejproduktivnějším hráčem Rampage je nováček Drew Shore, který si připsal šest bodů za 2 branky a 4 asistence v devíti zápasech.

Ve zkratce:
– Spencer Abbott vstřelil v pátek svůj první gól profesionální kariéry
– Paul Ranger vstřelil v pátek svůj první gól v dresu Marlies
– Brad Ross nastoupit v pátek ke svému prvnímu zápasu v profesionální kariéře
– Marlies se v této sezoně zatím nedaří třetí třetiny. Prohráli je s celkovým skóre 2-9
– Nejproduktivnějším hráčem Marlies je se šesti body letní posila Keith Aucoin
– V loňské sezoně se Marlies se dvěma výhrami nejvíce dařilo proti Houstonu, proti Texasu a San Antoniu si připsali shodně bilanci 0-1-1

2 thoughts on “Po dvou prohrách s divizním rivalem chtějí Marlies uspět v Lone Star State

1. Marlies venku stoprocentní, včera vyhráli v SA 5-3 super. Potřebovali vyhrát pár zápasů a tenhle trip jim vyšel parádně