Marlies oplatili Bulldogs páteční porážku

Po páteční prohře 3-6 na ledě Copps Coliseum v Hamiltonu odpověděli Marlies svému rivalovi v sobotní odvetě na ledě Ricoh Colisea stejnou mincí. Před vyprodaným hledištěm si se svým soupeřem poradili 6-1.

Hlavní hvězdou zápasu byl Nazem Kadri, který si připsal čtyři asistence a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Kadri posbíral v posledních čtyřech zápasech celkem 10 bodů za 1 branku a devět asistencí.

Marlies na svého soupeře v první třetině doslova vlétli. Skóre zápasu otevřel v páté minutě při přesilové hře nejlepší střelec Marlies v této sezoně Leo Komarov, pro kterého to byla již šestá branka v sezoně. Obránce Mark Fraser ve 13. minutě zvýšil na 2-0 a za dalších 13 vteřin přidal třetí branku domácích Nicolas Deschamps. Ještě v první části přidal čtvrtou branku Marlies Keith Aucoin a domácí tak prakticky rozhodli o vítězi včerejšího vypjatého zápasu. V prnví třetině přestříleli Marlies Hamilton 10-3.

Rozhodčí rozdali v tomto zápase celkem 131 trestných minut. Oba týmy hráli osm přesilových her a Marlies dokázali narozdíl od svého soupeře tři přesilovky využít.

V 15. minutě druhé třetiny zvýšil na 5-0 pro domácí svou druhou brankou v zápase Keith Aucoin.

Na začátku třetí třetiny sice snížil v oslabení Aaron Palushaj, ale za necelé dvě minuty vrátil domácím pohodlný náskok obránce Mike Kostka, který svou třetí brankou v sezoně uzavřel konečné skóre zápasu na 6-1.

Zlepšený výkon předvedl v brance Toronta Ben Scrivens, kterého kouč Marlies Dallas Eakins na začátku tohoto měsíce kritizoval za své výkony. Proti Bulldogs pochytal 16 ze 17 střel soupeře.

V neděli hrají Marlies třetí zápas ve třech dnech. Soupeřem jim bude na domácím ledě Ricoh Colisea farma Calgary Flames, tým Abbotsford Heat s českým útočníkem Romanem Horákem v sestavě. Horák je společně s Draysonem Bowmanem z týmu Charlotte Checkers nejlepším střelcem soutěže. Oba útočníci mají na svém kontě 10 vstřelených branek.

One thought on “Marlies oplatili Bulldogs páteční porážku

1. 5-0 proti Abbotsford, Scrivens první nula v sezoně, Fratts třetí branka ve druhým zápase v sezoně. Moc pěkný, Marlies jsou už čtvrtý v Konferenci