Leafs se venku daří, vyhráli ve Washingtonu

20130205

Toronto Maple Leafs vyhrálo v úterním zápase na ledě Washingtonu Capitals 3-2 a hráči Maple Leafs tak dali zapomenout na nevydařený pondělní zápas proti Carolině.

Dvě branky vstřelil útočník James van Riemsdyk, obránce Korbinian Holzer vstřelil svou první branku v dresu Maple Leafs a brankář Ben Scrivens si připsal 24 zásahů z 26 střel domácích.

Maple Leafs si vylepšili bilanci zápasů venku na 4-1, čímž srovnali svou celkovou bilanci na 50% úspěšnost. V domácích zápasech má Toronto bilanci zcela opačnou než venku, 1-4.

Pro domácí tým, který má nejhorší začátek sezony z celé ligy to nebyl zápas, který zrovna v této části sezony potřebovali. Hrubými chybami v obraně dovolili Maple Leafs dostat se v první třetině do dvoubrankového vedení.

V polovině první části hry se za brankou nedohodl domácí gólmam Michal Neuvirth s obráncem Tomem Potim kdo z nich odehraje kotouč, toho využil van Riemsdyk a po objetí branky snadno zasunul kotouč za čáru, 1-0 Leafs.

„Viděl jsem je, jak se dívají jeden na druhého, kdo z nich si vezme puk. Ten tam pouze ležel, tak jsem ho sebral a podařilo se mi ho zasunout do branky,“ řekl JVR po zápase.

Za dvě a půl minuty přišla další pohroma pro domácí. Po dalších zmatcích před domácí brankou přidal van Riemsdyk svou druhou branku, 2-0 Leafs. Po kombinaci prvního útoku Leafs se kotouč odrazil od brusle jednoho z obránců za prázdnou branku domácích, odkud ho Phil Kessel poslal zpět na modrou čáru. Obránce Cody Franson při své střele zlomil hokejku, kotouč doklouzal k van Riemsdykovi a ten se štěstím nadvakrát překonal Neuvirtha podruhé v zápase.

Pro van Riemsdyka to byla šestá branka v sezoně, čímž se stal nejlepším střelcem týmu. Ani v desátém zápase této sezony nevstřelil Phil Kessel svou první branku. Ve včerejším zápase si ale připsal dvě asistence a je tak aktuálně nejlepším nahravačem Leafs.

Ještě v první třetině domácí tým snížil. Přesilovou hru po vyloučení Kessela využil útočník Marcus Johansson, který překonal nepřipraveného Scrivense u levé tyčky.

V polovině zápasu vstřelil svou první branku v dresu Maple Leafs obránce Korbinian Holzer. Ten se o svém startu dozvěděl až těsně před zápasem, takže ani nestačil dát vědět domů do Německa své rodině, aby se dívala na zápas. Může jim alespoň ukázat puk, který si vzal na památku.

Mark Fraser nejprve naznačil střelu, pak přihrávku zpět na Phila Kessela, potom si ale vybral na druhé straně stojícího Holzer a ten se trefil mezi betony Neuvirtha, 3-1 Leafs.

„Ani jsem se nesnažil vstřelit branku. Jenom jsem se snažil poslat puk na branku a podařilo se to,“ řekl Holzer.

Domácí ještě jednou snížili. V sedmé minutě třetí třetiny využil druhou přesilovku Capitals Mike Ribeiro.

Ben Scrivens pak už další branku nepustil a Leafs vyhráli podruhé v sezoně nad Capitals 3-2.

Ve čtvrtek nastoupí Maple Leafs na ledě Winnipegu Jets.