Leafs pokračují v Jets

pregame 20130207Maple Leafs hrají opravdu nad očekávání na hřištích soupeřů. Z pěti zápasů získali 8 bodů a nebýt mizerných výkonů z vlastního ledu mohli patřit k lídrům Východní konference. Proti nim dnes bude stát Winnipeg Jets s bilancí 3-1-0 z domácího ledu. Pro oba týmy je to velice důležitý zápas. Vítězství zaručuje aspoň na krátkou chvilku play off postavení.

Zmiňovanou formu venku potvrdilo Toronto na ledě Washingtonu. JVR udeřil během první třetiny dvěmi přesnými zásahy a Caps se už tuto ztrátu nepodařilo dotáhnout. Velmi jistě působil Ben Scrivens, který podržel tým v důležitých částech zápasu. Na výhře 3:2 měl gólový podíl také obránce Korbinian Holzer pro něhož to byla první branka v NHL.

„Jsem rád, že můj gól pomohl týmu vyhrát. Pouze jsem vystřelil na bránu a se štěstím to skončilo v síti.“ řekl Holzer po své premiérové trefě

Bezpochyby gól Briana Littla v prodloužení úterního zápasu byl pro Jets nejdůležitější zásah prozatímní sezóny. Zvlášť když Jets vyprodukovali v první třetině pouhé tři střely. Druhý bod za výhru v prodloužení vrátil Winnipeg zpět na 50% bilanci.

„V první třetině jsme byli hodně nejistí. Puk byl pro nás jak granát. Viděl jsem hodně nervozních hráčů. Působili jsme, jak když jsme spolu na ledě poprvé.“ zhodnotil herní mizérii Jets trenér Claude Noel

JVR má po dvou dalších gólech na svém kontě šest přesných zásahů. Phil Kessel sice znovu neskóroval, ale připsal si dvě asistence, což ho řadí s celkovými šesti na první místo mezi nahrávači.

U Jets se daří se čtyřmi góly Blaku Wheelerovi. Ještě lepší formu má obránce Tobias Enstrom s 12ti body.

Na straně Toronto chybí stále dlouhodobě zraněný Lupul. Mike Brown sice pravděpodobně nenastoupí, ale lékaři mu povolili trénovat. Carl Gunnarson má drobné problémy s kyčlí. U obou je možný návrat do hry ze dne na den. U Winnipegu je nejistý start obrovitého Byfugliena, který má problémy v dolní části těla.

Zápas začíná 2:00 SEČ

4 thoughts on “Leafs pokračují v Jets

1. Tradičně jsem zápas zaspal a my vyhráli
    Kessel konečně branka, ale ten konec zápasu musel být strašnej. Phaneuf v posledních vteřinách vypadal zraněnej, je mu něco?

2. tak snad se Phil chytí, takhle on to umí, jeho typickej gól..docela mě mrzí, že Franson s Fraserem hrajou tak málo, jednoznačně naše nejlepší obrana

3. Kessel nadherna branka, jinak to byl s prehledem nejhorsi hrac. Tak aspon k necemu tam jednou byl.

Holzer odehral taky dva super zapasy. Liles bych rekl, ze si drzi svuj standard a Kostka se taky ted zase zvednul.