Leafs znemožnili Canadiens na vlastním ledě

20130209

Toronto Maple Leafs znemožnili Montreal Canadiens v sobotním zápase na ledě Bell Centre výhrou 6-0. Tři body si za branku a dvě asistence připsal Phil Kessel, Leo Komarov vstřelil svou první branku v dresu Leafs a brankář James Reimer si připsal první čisté konto v sezoně, když pochytal 37 střel domácích.

Od prvních minut zápasu bylo jasné, kdo bude na ledě pánem večera. Leafs v polovině sedmé minuty vedli 2-0 a výborným pohybem domácí hráče vůbec k ničemu nepouštěli.

„Měli jsme opravdu skvělý začátek zápasu,“ řekl kouč Maple Leafs Randy Carlyle. „V prvních deseti minutách se nám povedlo několik věcí, které udaly tón po zbytek večera. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení a oni museli dotahovat.“

Domácí tým sice ve druhé třetině odpověděl 20-ti střelami, ale nedařilo se jim překonat bezchybného Jamese Reimera. Ten si připsal první čisté konto v sezoně a sedmé ve své kariéře. Většina střel Canadiens byla z větší vzdálenosti, ale Reimer si poradil také se střelou Erika Colea, který mezi kruhy střílel z voleje a s dorážkou Briana Gionty, který střílel z těsné blízkosti brankoviště.

„Byl to pro nás dobrý trip,“ řekl Reimer. „Chtěli jsme ho dokončit na dobré notě. Tým pracoval dobře a nakonec se nám to povedlo.“

Počtvrté v posledních pěti zápasech Reimer obdržel dvě nebo méně branek.

„Viděl jsem 90% puků a těch 10% co jsem neviděl kluci zblokovali. Myslím, že obrana udělala dobrou práci. Kdykoliv brankář vychytá shutout, tak to opravdu nemá nic společného s brankářem. Ukazuje to jak před ním pracuje tým,“ pochválil Reimer své spoluhráče.

Nebyla odehrána ještě ani první minuta zápasu, když Nikolai Kulemin obral o kotouč Andreie Markova a předložil backhandovou přihrávku Leo Komarovovy. Ten neváhal a střelou z první překonal Carey Price, 1-0 Leafs. Komarov z branky nevypadal příliš nadšený.

„Prostě gól, několik jsem jich už dal,“ řek stroze.

Leafs se dostávali do dalších šancí, Clarke MacArthur trefil tyčku a střelu Mike Kostky Price chytil ani nevěděl jak.

V polovině sedmé minuty to již bylo 2-0. Střelu Johna-Michaela Lilese tečoval vedle branky James van Riemsdyk, kotouč se odrazil k volnému Tyleru Bozakovi, který ho pohotově dorazil do branky. Bozie vstřelil svou druhou branku ve druhém zápase v řadě. Proti Canadiens se trefil také v úvodním zápase nové sezony. V sobotním zápase se navíc ukázal výbornou úspěšností vhazovaní. Ze 23 vhazování jich 19 vyhrál.

Ve druhé třetině Leafs přidali další dvě branky. V polovině čtvrté minuty dostal osamocený Phil Kessel přihrávku za brankou Canadiens a než ho stačili domácí hráči pokrýt poslal kotouč na najíždějícího van Riemsdyka, který prostřelil Price na bližší tyčku. Pro van Rimesdyka to je sedmá branka v sezoně a třetí v posledních třech zápasech.

V polovině zápasu dohrál Nazem Kadri u zadního mantinelu domácího obránce Alexeie Emelina, který se dlouho sbíral z ledu. Nazem Kadri musí stále přesvědčovat kouče Carlyle, že si zaslouží místo v sestavě a tohle je také jeden ze způsobů jak toho dosáhnout. Leafs v současné sestavě jsou týmem, proti kterému není snadné hrát.

Necelé dvě minuty před koncem druhé části hry využil přesilovou hru svým typickým způsobem Phil Kessel a zvýšil již na 4-0.

Třetí třetina byla okořeněná třemi bitkami a několika dalšími potyčkami. Vše začalo po minutě hry, kdy se do sebe pustili Mark Fraser a Brandon Prust.

V polovině páté minuty pak Leafs přidali pátou branku v zápase. Obránce Korbinian Holzer dorazil do branky osamocený kotouč v brankovišti Canadiens po předchozí akci Coltona Orr.

Po Holzerově brance se do sebe pustili Mike Kostka a domácí nováček Brendan Gallagher, který celý zápas vyhledával potíže. Za několik minut dostal Prust čtyřminutový trest za hrubost na Grabovskiho. Domácí útočník Pacioretty pak po pozdější rvačce ukazoval rozhodčím zápěstí a prohlašoval, že ho Grabovski kousl. Oba hráči dostali desetiminutový trest. Ani Pacioretty ani Grabovski se k tomu po zápase nevyjádřili.

Necelých osm minut před koncem třetí třetiny dostali Leafs příležitost přesilové hry 5 na 3 a Dion Phaneuf tvrdou ranou z mezikruží přesilovku využil, 6-0 Leafs. Pro kapitána Maple Leafs to byla první branka v sezoně.

Pět minut před koncem třetí třetiny se do sebe pustili Colton Orr a Rene Bourque po tom, co se Orr rozjel směrem na Plekance a ten v poslední chvíli uhnul tvrdému útočníkovi Leafs. Další dvojicí v boxerském souboji byl Frazer McLaren a Josh Gorges, který neměl proti obrovi Leafs v pěstním souboji šanci.

Podle domácího kouče Therriena by se měla NHL incidentem zajímat, zatímco kouč Leafs Randy Carlyle dával vinu domácímu útočníkovi Prustovi.

„Musíme se starat sami o sebe. Všechno na co si stěžují bylo vyprovokováno jediným hráčem,“ řekl Carlyle po zápase.

„Víme co je Prust za hráče. Přišel a snažil se trefit Grabovskiho. No a co jsme měli dělat? Měli jsme snad přestat s ostatníma hráčema zbytek večera hrát?“

Výhrou si Leafs vylepšili bilanci v zápasech venku na 6-1-0. Pro Leafs to je čtvrtá výhra venku v řadě. V úterý se Leafs vrací na domácí led, kde se budou snažit vylepšit si bilanci 1-4-0 proti Philadelphii Flyers.

„Musíme to teď vylepšit doma,“ řekl van Riemsdyk. „Venku jsme hráli velmi dobře a nyní to musíme přenést také na domácí led.“

6 thoughts on “Leafs znemožnili Canadiens na vlastním ledě

1. viděli ste jak se Mclaren vysmíval Gorgesovi při tý bitce 🙂 🙂

2. taky jsem se o tom chtěl zmínit 🙂 musel jsem se tomu jenom smát 😀

3. Perfektní zápas, přesně podle mého gusta! Hity, bitky, góly, rivalita. Konečně se zase po dlouhé době ta rivalita pořádně vrátila. Jako třešnička na dortu 6 fíku a čisté konto.

Jak to prostě bývá, tak paradoxně konečně je ta obrana bez velkých jmen za miliony, ale s poctivými hráči a nedostává tolik gólů. Holzer, Fraser, Franson výborný. Když se k tomu přidá i Phaneuf a Liles s Kostkou si odehrajou to svoje, tak je to bomba na to koukat.

Toho Bourqua Colton usadil velmi hezky 😀 Goerges mohl být rád, McLaren by ho přizabil, kdyby chtěl. Hezký gesto od něj, že se s nim jenom pokočkoval. 😀 A největší radost mi dělalo jak chodili nasraní do kabiny. Jak tam malem Orr rozebral Plekyho, tak komentátoři říkali, že chvilku předtim mu dal pleky sekeru mimo hru přes ruce. Proto se na něj Colton tak rozjel.

Jinak určitě nebudu obhajovat Graba, ale jestli ho kousnul (což ja jsem jasně neviděl) tak to má určitě hodně daleko k tomu, když kousnul Burrows nebo ostatní někoho. Tohle bylo na konci střídání, kdy grabo šel do Prusta a už musel být hodně vysílenej a v tom, když tě po několika vteřinový strkanici někdo chytne hodně nevybíravě zezadu za pusu, kdy na něm určitě neměl Pac jenom jen tak ruku, ale celkem drsně ho vzal a držel přes usta, tak veřim tomu i že prostě nemohl dýchat a neměl jinak jak se z toho dostat.

Aspon to okoření příští střetnutí 🙂

4. příští tři zápasy se hrajou v ACC…jo a jentak ze srandy jsem kouknul na habsczech.com…:-D nic jsem klukům nepsal, ale bavilo mě číst si jejich příspěvky pod článkama;-)

5. Jj taky jsem četl. Jsou hořký 😀 Je zbytecny jim tam psat a zbytecne prudit, když se jim nezadarilo. Priste zase rupneme treba my. Co mysliš Michale ten Orr? Podle mě to zas taková prasarna nebyla. Kdyby Pleky neuhnul na poslední chvili, tak to byl hit jak víno. Takhle uhnul a skoro to vypada, jak když mu tam nechal nohu, ale podle mě kdyby Orr chtěl, tak tam tu nohu strcil pořádně.

Je to dobře, že jsme jim rovnou i za stavu 6:0 ukazali do dalsich zapasu, že proste nejsme ten tým co se sebou nechá vorat. Hlavně to byla odpověd na ty prustovo kraviny co tam dělal.

6. Orr mu chtěl dát podle mě normálně hit, ale přesně jak píšeš, PLeky uhnul a vypadalo to, že mu tam chtěl Colton nechat koleno.