Luke Schenn se vrací do ACC, Leafs hrají dnes večer s Flyers

20130211-pregame

Toronto Maple Leafs (7-5-0) nastoupí dnes večer na domácím ledě proti Philadelhii Flyers (5-6-1) k prvnímu ze tří vzájemných zápasů v této sezoně.

Flyers vyhráli v loňské sezoně všchny čtyři vzájemné zápasy. V posledním zápase 29. března 2012 na ledě Air Canada Centre vyhráli hosté 7-1. Dvě branky vstřelili útočníci Brayden Schenn a Wayne Simmonds.

Dnešní zápas bude pro dva hráče o něco zvláštnější než jindy. Obránce Flyers Luke Schenn a útočník Maple Leafs James van Riemsdyk byli součástí letní výměny mezi oběma kluby a pro Luke Schenna to bude dnes poprvé, kdy nastoupí na led ACC z jiné šatny.

Oba dva hráči budou určitě prožívat smíšené pocity až nastoupí večer na led.

„Pravděpodobně to bude trošku jiný pocit být v šatně a na střídačce hostů,“ řekl v neděli odpoledne po příletu Luke Schenn. „Ale je to pro mě nový začátek. Mám na Toronto skvělé vzpomínky.“

Flyers se venku nedaří

Pro Philadelphii bude dnešní zápas prvním ze šesti zápasů v řadě venku. Sezonu Flyers začali bilancí 0-3, ale v posledních čtyřech zápasech bodovali (3-0-1) a ztratili jediný bod za prohru 2-3 po nájezdech s Floridou Panthers.

V Sobotu vedli Flyers na domácím ledě nad Carolinou Hurricanes 3-2 po dvou třetinách, ale hosté ve třetí třetině vyrovnali a zápas rozhodl až brankou v prodloužení Danny Briere.

Venku se ale Philadephii nedaří. V šesti zápasech vstřelila pouze 13 branek a jejich bilance je 1-5-0.

Zápas v Toronto ale může být pro hosty dobrým místem na úspěch. Flyers vyhráli v Torontu pět zápasů v řadě, vyhráli také posledních pět vzájemných zápasů s Maple Leafs celkově a v posledních vzájemných zápasech mají Flyers bilanci proti Toronto 9-1-0.

V sestavě Philadelphie budou dnes večer chybět obránci Matt Walker, Marc-Andre Bourdon a Andrej Meszaros a útočník Scott Hartnell.

Najdou Leafs cestu jak uspět doma?

Maple Leafs se vrací ze třízápasového tripu s bilancí 3-0. V sobotu Leafs vyhráli na ledě Montrealu Canadiens 6-0 a přeskočili svého rivala v tabulce.

Pro Toronto je zásadní najít pohodu na domácím ledě. Doma Leafs stále hledají cestu k výhře a pod tlakem médií mají Leafs bilanci na domácím ledě je pouze 1-4-0.

Naopak pohodu zdá se našel Phil Kessel, který prvních deset zápasů v sezoně hledal přesnou mušku, ale v posledních dvou zápasech v řadě se dvakrát trefil.

Nejlepším střelcem Maple Leafs je James van Riemsdyk, který má na svém kontě sedm branek. Také pro něj bude dnešní zápas jiným než obvykle.

„Samozřejmě budu mít smíšené pocity, ale musím je rychle dát stranou,“ řekl van Riemsdyk v neděli po tréninku v MasterCard Centre. „Prožil jsem ve Philadelphii několik skvělých let a mám na to krásné vzpomínky. Ale to už je všechno nyní minulost. Je potřeba se soustředit na to, co je před námi.“

V sestavě Maple Leafs bude chybět obránce Carl Gunnarsson a útočníci Joffrey Lupul a Mike Brown.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

6 thoughts on “Luke Schenn se vrací do ACC, Leafs hrají dnes večer s Flyers

1. První třetina se nám moc nevydařila. První minuta a hned chyba v obraně. Leo Komarov to pak pro Diona skvěle vymyslel a Dionova střela to dovršila. Taky Grabova šance mohla skončit v brance. Přesilovky zase tragédie, ještě že tam máme Reimera

2. tak druhou třetinu jsme začali parádně, ale Reimer má asi něco s třísli, nebo s kolenem. Střídal a odešel do šatny…Kadriho přihrávka? Mňam 🙂 Colton Orr a Frattin taky dobře 🙂

3. super hoši, akorát se bojim aby to u Reimse nebylo moc vážný,,jinak Scrivens ho perfektně zastoupil

4. Marlies mají přesilovky dokonalý. Ty fakt vědí co dělat. A je to vidět, že Kadri, Frattin, Fraser i Kostka jsou u nás nejlepší v přesilovce. O Reimse mam taky obavy. Snad, snad, snad….to nebude tak vážný. Hlavně, aby Nonis neudělal trejd…vytrejdovat, Bozaka s Kadrim, to bych tam doplaval a zabil bych ho. To radši ještě jedu sezonu ožželi Play Off než abysme zase 3 roky hledali nadějný hráče.