Kadri a Reimer dovedli Leafs k výhře nad Devils

20130304

Toronto Maple Leafs porazili v pondělním zápase na domácím ledě New Jersey Devils 4-2.

Leafs rozhodli o své výhře třemi brankami během 10-ti minut ve třetí třetině, kdy otáčeli nepříznivý stav 1-2. Důležitou brankou v první minutě třetí třetiny začal obrat v zápase Jay McClement, který se postaral o vyrovnání na 2-2. Vedení 3-2 zajistil Torontu v osmé minutě využitou přesilovkou Clarke MacArthur a výhru pečetil v desáté minutě Phil Kessel.

V první polovině zápasu drželi šance Leafs na úspěch v tomto zápase především Nazem Kadri, který v polovině první třetiny otevřel skóre zápasu svou devátou brankou v sezoně a také Jamer Reimer, který v prvních dvou třetinách pochytal 18 střel Devils. Několikrát ho sice zachránila tyčka branky, ale jinak ve svém druhém startu po návratu vypadal mnohem lépe než v zápase na ledě NY Islanders.

Dvaadvacetiletý Kadri bodoval v posledních pěti zápasech v řadě. Celkem si připsal 9 bodů.

„Diskutovali jsme mezi sebou a shodli jsme se, že první dvě třetiny nebyly pro nás akceptovatelné a ukázali nám některé věci, ve kterých se musíme zlepšit. K tomu jsou přestávky, odpočinout si a analyzovat předchozích 20 minut hry,“ řekl Kadri.

Nazem Kadri si zároveň připsal asistenci u MacArthurovi vítězné branky ve třetí třetině a je s 23 body ve 23 zápasech zatím nejproduktivnějším hráčem Leafs.

„Nebyli jsme příliš spokojeni s tím, jak jsme hráli v prvních 40 minutách a měli jsme štěstí, že jsme prohrávali jen o jednu branku. Myslím, že nás podržel brankář. Když jsme přišli do šatny tak jsme se prostě rozhodli změnit několik věcí než to bude ještě horší,“ řekl po zápase kouč Maple Leafs Randy Carlyle.

James Reimer nastoupil v prvním zápase na domácím ledě od 11. února, kdy utrpěl zranění kolene. V letošní sezoně má Reimer zatím výbornou statistiku. Jeho bilance je 8-3-0, úspěšnost zásahů 92,3% a průměr 2,43 inkasované branky na zápas.

„Cítil jsem, že jsem měl několik velmi dobrých tréninků. Pořád jsem se zlepšoval. Byl jsem stále spokojenější s tím, jak jsem trénoval každý den. Bylo dobré jak jsme ve třetí třetině hráli a dokázali jsme vyhrát“ řekl Reimer.

Diváci se sotva usadili ve třetí třetině do svých sedadel, když Jay McClement zachytil rozehrávku Patrika Eliáše ve vlastní obranné třetině a backhandovou střelou prostřelil Hedberga mezi vyrážečkou a betonem, 2-2. Pro McClementa to byla třetí branka v sezoně a čtvrtý bod v posledních pěti zápasech.

Těsně před polovinou třetí třetiny přišly rozhodující okamžiky zápasu.

Nejprve zařídil vedení pro Toronto rychlým využitím přesilové hry Clarke MacArthur, který si perfektně zpracoval kotouč před brankovištěm Hedberga a po rychlé kličce prostřelil kotouč pod jeho betonem do sítě, 3-2 Leafs. Za několik vteřin nevěřícně kroutil hlavou Patrik Eliáš, který se jenom divil co všechno dokáže pochytal Jamer Reimer v brance Leafs. Eliáš dostal přihrávku z druhé strany útočného pásma a střelou bez přípravy se snažil poslat kotouč do branky domácích. Ale Reimer se stačil bleskurychle přesunout a svým betonem odrazil kotouč ven.
A na konci desáté minuty se do rychlého brejku dostala dvojice James van Riemsdyk- Phill Kessel. JVR čekal do posledního okamžiku než přihrál kotouč Kesselovi a než se stačil Hedberg přesunout, tak ho Kessel usměrnil do branky, 4-2 Leafs.

O dvě branky Devils se ve druhé třetině postaral český obránce Marek Židlický, kterému dvakrát přihrával Ryan Carter.

V dalším zápase Toronto nastoupí ve středu na domácím ledě proti Ottawě Senators.